Najnowsze wiadomości:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

AKTUALNOŚCI

Architektura klasyczna w służbie komfortu


Obiekt Bobrowiecka 8 w Warszawie to miejsce o charakterze dzielnicy, w którym dominujące znaczenie przypisuje się dwóm wartościom: sztuce i kulturze pracy. Ten elegancki biurowo-usługowy budynek zaprojektowany przez popularną pracownię JEMS Architekci, to coś więcej niż tylko metry kwadratowe jako alternatywa dla biurowego zagłębia stolicy. To także tło dla większego zespołu urbanistycznego, w skład którego wchodzą biurowiec Bobrowiecka 6 oraz apartamentowiec Bobrowiecka 10.


Budynek Bobrowiecka 8 to jedna z nowszych inwestycji Spectra Development. Usytuowany jest w dogodnej komunikacyjnie lokalizacji – nieopodal ulicy Sobieskiego i Czerniakowskiej, tuż przy wyjeździe na trasę Mostu Siekierkowskiego na Dolnym Mokotowie. Zapewnia to szybkie połączenie z innymi dzielnicami Warszawy, w tym oddalonym o 5 km centrum stolicy. Okolica znana jest również z dobrej dostępności ścieżek rowerowych, jak i komunikacji miejskiej. Budynek oferuje 22 tys. m2  powierzchni biurowej wysokiej klasy oraz ponad 2 tys. m2  powierzchni usługowej. Każde piętro tej 6- kondygnacyjnej bryły posiada niemal 4 tys. m2. Biurowiec otoczony jest pieczołowicie zaprojektowanymi terenami zielonymi. Najemcy mają do dyspozycji podziemną, dwupoziomową halę garażową z 501 miejscami parkingowymi, restaurację oraz strefę fitness.

Architektura w zmowie z komfortem pracy
Bobrowiecka 8 to nie tylko elegancka architektura, lecz także wysokiej jakości materiały użyte do realizacji budynku. Zastosowanie zrównoważonych rozwiązań problemów konstrukcyjnych poprzez wykorzystanie systemów architektonicznych ALUPROF, wiodącego producenta systemów aluminiowych w Europie, przyczyniło się do uzyskania spektakularnego efektu, tak w sferze estetyki, jak i konstrukcji.

- Bryła Bobrowieckiej 8 bez trudu wpisała się w tkankę miejską okolicy i może pochwalić się niemałym zainteresowaniem ze strony najemców. To dla nas ważne, że takie punkty na mapie Warszawy wyrastają właśnie z udziałem naszych aluminiowych rozwiązań – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager w ALUPROF. Jednym z ważniejszych systemów wykorzystanych w tej inwestycji jest system okienno-drzwiowy MB-86, który jest produktem o bardzo dobrych parametrach. Szerokie przekładki termiczne o nowym kształcie pozwalają na umieszczenie kolejnej przegrody w strefie izolacji profilu, a dwukomponentowa uszczelka centralna świetnie izoluje przestrzeń pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą. To jednocześnie pierwszy na świecie system aluminiowych okien i drzwi, w którym użyto areożelu. Niewątpliwą zaletą systemu MB-86 jest duży wybór oraz wysoka wytrzymałość jego profili, która pozwala na uzyskanie wymaganej estetyki  oraz ułatwia stworzenie konstrukcji o dużych gabarytach i nieprzeciętnym ciężarze. W realizacji zostały również zastosowane drzwi panelowe, które są propozycją dla najbardziej wymagających użytkowników ze względu na nowoczesne rozwiązania techniczne i wzornictwo. Drzwi te mogą być wykonane na konstrukcjach najbardziej nowoczesnych systemów ALUPROF MB-86 oraz MB-104.

Innym systemem wykorzystanym przy realizacji obiektu Bobrowiecka 8 to system automatycznych drzwi przesuwnych MB-DPA. System może być wbudowany indywidualnie w miejscach większych przeszkleń budynku lub jego fasadach aluminiowych. Rozwiązanie to zapewnia użytkownikom nie tylko wygodę i bezpieczeństwo, lecz także możliwość zbudowania konstrukcji o bardzo dużych gabarytach. W przypadku Bobrowieckiej 8 system został wkomponowany w fasadę słupowo-ryglową na systemach ALUPROF MB-SR5ON HI. Fasada ta przeznaczona jest do konstruowania lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego i wypełniającego, a także dachów i wielu innych konstrukcji przestrzennych i umożliwia budowanie fasady z zauważalnie wąskimi liniami podziału, gwarantując przy tym trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji. Aby ułatwić montaż fasady, a także osiągnąć optymalny poziom izolacji termicznej i akustycznej, w systemie MB-SR5ON HI wykorzystano izolator z materiału PE, który zapewnia bardzo dobre parametry izolacji termicznej (Uf od 0,7 W/m2K). Fasada posiada certyfikat Instytutu PHI Darmstadt w najwyższej z możliwych klasie A+, co potwierdza, że może być wykorzystywany przy budowie obiektów pasywnych i pozostaje w zgodzie z założeniami dotyczącymi BREEM. Inną fasadą ALUPROF, jaka została zastosowana w tej realizacji jest fasada MB-SR50N PL, w wersji z pozioma i pionowa linia.

Bliżej ekologii
Bobrowiecka 8 została zaprojektowana z myślą o funkcjonowaniu w niesztampowej przestrzeni biurowej, z dala od konwencjonalnych zagłębi korporacyjnych w Warszawie. Bryłę wybudowano w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacją BREEAM International, co udało się osiągnąć dzięki wykorzystaniu systemów ALUPROF, spełniając założenia związane z ekologią i estetyką. Główne rozwiązania przyjęte w projekcie to: odpowiedni dobór materiałów i zapewnienie komfortowych warunków pracy dla przyszłych użytkowników, ekologia i estetyka.

Bogata oferta ALUPROF jest nieustannie rozwijana, w oparciu o wymagania rynku, zmieniające się przepisy prawne, a także sugestie partnerów biznesowych firmy. Efekty tej współpracy można podziwiać na przykładzie właśnie takich realizacji jak Bobrowiecka 8 w Warszawie.

Aluprof
press box

  • POPULARNE
  • NOWE

"Chłodna kalkulacja" z PGE i Whirlpool

Największy sprzedawca energii i wiodący producent sprzętu AGD połączyli siły, oferując klientom ...

2018-08-09 06:04:32

Podłoga w stylu eko

W polskich domach coraz częściej można spotkać wnętrza inspirowane przyrodą. Łatwo je rozpoznać po ...

2018-08-08 06:20:29

Trwałe i bezpieczne rozwiązania od marki PORTA DRZWI

Drzwi wewnętrzne powinny nie tylko umiejętnie podkreśla atuty aranżacji, ale przede wszystkim ...

2018-08-08 06:15:11

Łazienkaplus.pl startuje z wideoblogiem

Łazienkaplus.pl startuje z zupełnie nową formą relacji z odbiorcami marki – serią filmów ,,Łazienka ...

2018-08-08 06:03:05

Akcesoria na mydło

Obok armatury i mebli akcesoria są bardzo ważną częścią wyposażenia każdego łazienkowego wnętrza. ...

2018-08-08 05:51:42

Jakie wybrać drzwi przesuwne na taras?

Maksymalnie doświetlają wnętrza, po rozsunięciu tworzą szerokie przejście i mimo dużych rozmiarów ...

2018-08-07 05:57:51

Bateria kuchenna QUASAR z perlatorem Mikado finalistką konkursu Dobry Wzór 2018!

Bateria kuchenna Quasar z perlatorem Mikado została finalistką 25. edycji najstarszego polskiego ...

2018-07-31 06:06:50

Ruszają mobilne strefy informacyjne "Przystanek PGE"

Mobilne strefy informacyjne w 30 centrach miast na terenie działania PGE Polskiej Grupy ...

2018-07-31 05:59:06

Konsola łazienkowa Deante w finale prestiżowego konkursu Dobry Wzór 2018

Konsola podumywalkowa Deante to świeży produkt na rynku tradycyjnych mebli łazienkowych. Zaraz po ...

2018-07-31 05:39:03

Skuteczna ochrona przed upałami

Lato to czas beztroskiego spędzania wolnego czasu na powietrzu i korzystania z promieni ...

2018-07-27 10:06:46

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...

EPP finalizuje zakup warszawskiej Galerii Młociny

EPP finalizuje zakup ...

EPP (Echo Polska Properties), spółka ...Kontakt