Najnowsze wiadomości:
Hotelowy splendor (poniedziałek, 14, styczeń 2019 14:32)
Najważniejsze trendy wnętrzarskie w 2019 roku (piątek, 11, styczeń 2019 12:45)
Francuski eklektyzm w salonie kąpielowym (wtorek, 08, styczeń 2019 13:05)
KRISPOL z tytułem "Friendly Workplace" (poniedziałek, 07, styczeń 2019 14:07)
Elegancka i minimalistyczna łazienka (czwartek, 27, grudzień 2018 10:31)
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

AKTUALNOŚCI

Architektura klasyczna w służbie komfortu


Obiekt Bobrowiecka 8 w Warszawie to miejsce o charakterze dzielnicy, w którym dominujące znaczenie przypisuje się dwóm wartościom: sztuce i kulturze pracy. Ten elegancki biurowo-usługowy budynek zaprojektowany przez popularną pracownię JEMS Architekci, to coś więcej niż tylko metry kwadratowe jako alternatywa dla biurowego zagłębia stolicy. To także tło dla większego zespołu urbanistycznego, w skład którego wchodzą biurowiec Bobrowiecka 6 oraz apartamentowiec Bobrowiecka 10.


Budynek Bobrowiecka 8 to jedna z nowszych inwestycji Spectra Development. Usytuowany jest w dogodnej komunikacyjnie lokalizacji – nieopodal ulicy Sobieskiego i Czerniakowskiej, tuż przy wyjeździe na trasę Mostu Siekierkowskiego na Dolnym Mokotowie. Zapewnia to szybkie połączenie z innymi dzielnicami Warszawy, w tym oddalonym o 5 km centrum stolicy. Okolica znana jest również z dobrej dostępności ścieżek rowerowych, jak i komunikacji miejskiej. Budynek oferuje 22 tys. m2  powierzchni biurowej wysokiej klasy oraz ponad 2 tys. m2  powierzchni usługowej. Każde piętro tej 6- kondygnacyjnej bryły posiada niemal 4 tys. m2. Biurowiec otoczony jest pieczołowicie zaprojektowanymi terenami zielonymi. Najemcy mają do dyspozycji podziemną, dwupoziomową halę garażową z 501 miejscami parkingowymi, restaurację oraz strefę fitness.

Architektura w zmowie z komfortem pracy
Bobrowiecka 8 to nie tylko elegancka architektura, lecz także wysokiej jakości materiały użyte do realizacji budynku. Zastosowanie zrównoważonych rozwiązań problemów konstrukcyjnych poprzez wykorzystanie systemów architektonicznych ALUPROF, wiodącego producenta systemów aluminiowych w Europie, przyczyniło się do uzyskania spektakularnego efektu, tak w sferze estetyki, jak i konstrukcji.

- Bryła Bobrowieckiej 8 bez trudu wpisała się w tkankę miejską okolicy i może pochwalić się niemałym zainteresowaniem ze strony najemców. To dla nas ważne, że takie punkty na mapie Warszawy wyrastają właśnie z udziałem naszych aluminiowych rozwiązań – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager w ALUPROF. Jednym z ważniejszych systemów wykorzystanych w tej inwestycji jest system okienno-drzwiowy MB-86, który jest produktem o bardzo dobrych parametrach. Szerokie przekładki termiczne o nowym kształcie pozwalają na umieszczenie kolejnej przegrody w strefie izolacji profilu, a dwukomponentowa uszczelka centralna świetnie izoluje przestrzeń pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą. To jednocześnie pierwszy na świecie system aluminiowych okien i drzwi, w którym użyto areożelu. Niewątpliwą zaletą systemu MB-86 jest duży wybór oraz wysoka wytrzymałość jego profili, która pozwala na uzyskanie wymaganej estetyki  oraz ułatwia stworzenie konstrukcji o dużych gabarytach i nieprzeciętnym ciężarze. W realizacji zostały również zastosowane drzwi panelowe, które są propozycją dla najbardziej wymagających użytkowników ze względu na nowoczesne rozwiązania techniczne i wzornictwo. Drzwi te mogą być wykonane na konstrukcjach najbardziej nowoczesnych systemów ALUPROF MB-86 oraz MB-104.

Innym systemem wykorzystanym przy realizacji obiektu Bobrowiecka 8 to system automatycznych drzwi przesuwnych MB-DPA. System może być wbudowany indywidualnie w miejscach większych przeszkleń budynku lub jego fasadach aluminiowych. Rozwiązanie to zapewnia użytkownikom nie tylko wygodę i bezpieczeństwo, lecz także możliwość zbudowania konstrukcji o bardzo dużych gabarytach. W przypadku Bobrowieckiej 8 system został wkomponowany w fasadę słupowo-ryglową na systemach ALUPROF MB-SR5ON HI. Fasada ta przeznaczona jest do konstruowania lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego i wypełniającego, a także dachów i wielu innych konstrukcji przestrzennych i umożliwia budowanie fasady z zauważalnie wąskimi liniami podziału, gwarantując przy tym trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji. Aby ułatwić montaż fasady, a także osiągnąć optymalny poziom izolacji termicznej i akustycznej, w systemie MB-SR5ON HI wykorzystano izolator z materiału PE, który zapewnia bardzo dobre parametry izolacji termicznej (Uf od 0,7 W/m2K). Fasada posiada certyfikat Instytutu PHI Darmstadt w najwyższej z możliwych klasie A+, co potwierdza, że może być wykorzystywany przy budowie obiektów pasywnych i pozostaje w zgodzie z założeniami dotyczącymi BREEM. Inną fasadą ALUPROF, jaka została zastosowana w tej realizacji jest fasada MB-SR50N PL, w wersji z pozioma i pionowa linia.

Bliżej ekologii
Bobrowiecka 8 została zaprojektowana z myślą o funkcjonowaniu w niesztampowej przestrzeni biurowej, z dala od konwencjonalnych zagłębi korporacyjnych w Warszawie. Bryłę wybudowano w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacją BREEAM International, co udało się osiągnąć dzięki wykorzystaniu systemów ALUPROF, spełniając założenia związane z ekologią i estetyką. Główne rozwiązania przyjęte w projekcie to: odpowiedni dobór materiałów i zapewnienie komfortowych warunków pracy dla przyszłych użytkowników, ekologia i estetyka.

Bogata oferta ALUPROF jest nieustannie rozwijana, w oparciu o wymagania rynku, zmieniające się przepisy prawne, a także sugestie partnerów biznesowych firmy. Efekty tej współpracy można podziwiać na przykładzie właśnie takich realizacji jak Bobrowiecka 8 w Warszawie.

Aluprof
press box

  • POPULARNE
  • NOWE

Targi Budma i Dom Bezpieczny wspólnie dla bezpieczeństwa

Targi Budma zostały Patronem Merytorycznym programu Dom Bezpieczny. To dowód, że dla branży ...

2019-01-17 07:26:41

OKNOPLAST Running Team po raz kolejny w Biegu Wielkich Serc

W niedzielę 13 stycznia odbył się już siódmy Bieg Wielkich Serc w Krakowie organizowany w ramach ...

2019-01-17 07:14:46

Hotelowy splendor

Nowoczesną łazienkę cenimy przede wszystkim za wygodę, przestrzeń, w której bez trudu możemy się ...

2019-01-14 13:32:37

Podsumowanie 2018 roku - najpopularniejsze assistance samochodowe

Z analizy danych, z minionego roku, zebranych przez Mondial Assistance wynika, że pracownicy ...

2019-01-14 13:18:26

Polska stolarka rośnie w siłę - udowodni to na targach BAU

Przed nami wiodące w Europie targi w dziedzinie architektury oraz materiałów i systemów budowlanych ...

2019-01-11 14:10:22

Najważniejsze trendy wnętrzarskie w 2019 roku

W ostatnich latach w polskich domach na stałe zagościł styl skandynawski. W bieżącym roku ...

2019-01-11 11:45:21

Aluprof zapowiada swój udział na Targach BAU 2019!

BAU to wiodące targi architektury, materiałów i systemów budowlanych. Tegoroczna edycja potrwa od ...

2019-01-11 11:20:13

Aluprof podsumowuje rok 2018: siła naszej marki wciąż rośnie!

Wzrost sprzedaży, nowe duże inwestycje, rozwój kolejnych rynków eksportu i sukces kluczowych ...

2019-01-10 12:34:17

Zadbaj o czyste powietrze! Oczyszczacz powietrza SAP81 marki PRIME3

Zanieczyszczone powietrze jest problemem, z którym zmagamy się na co dzień. Nasila się on wraz z ...

2019-01-10 12:27:29

OKienna promocja Internorm - prześwietlamy ofertę

Jakie promocje przygotowali producenci okien na Nowy Rok? Sprawdźmy zniżki znanej marki Internorm! ...

2019-01-09 11:21:46

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...

EPP finalizuje zakup warszawskiej Galerii Młociny

EPP finalizuje zakup ...

EPP (Echo Polska Properties), spółka ...Kontakt