• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

AKTUALNOŚCI

Bezpieczny dom podczas wakacyjnego urlopuWakacje są niewątpliwie najbardziej wyczekiwaną chwilą wytchnienia i relaksu dla większości z nas. Niestety jest to również atrakcyjny moment dla włamywaczy, którzy mogą zechcieć zakłócić nasz urlopowy spokój i zmusić do wcześniejszego zakończenia wypoczynku. By uchronić się przed potencjalnym zagrożeniem, warto pomyśleć o wcześniejszym zabezpieczeniu naszych domów. Naprawdę wystarczy tak niewiele, by ze spokojną głową móc cieszyć się urlopem. Z nami dowiesz się co zrobić, by stworzyć Bezpieczny Dom i zabezpieczyć się przed utratą majątku. 


Wielu z nas najczęściej bagatelizuje aspekt bezpieczeństwa naszych domów. Zaczynamy się nad tym zastanawiać dopiero, gdy jest już po fakcie, a okradzione mieszkanie świeci pustkami. A wystarczyło tak niewiele, by nasze chowane w przysłowiowej skarpecie pieniądze, rodzinne pamiątki w postaci biżuterii przekazywanej pokoleniom, czy wszystkie elektroniczne sprzęty wciąż pozostały w naszym posiadaniu po wakacyjnym urlopie.

Włamywacz najczęściej wchodzi przez okno
Najczęstszym przedmiotem zainteresowań włamywaczy są domy wolnostojące oraz mieszkania na parterach i niskich piętrach budynków. Według danych z raportu Centrum Analiz Branżowych nt. stolarki antywłamaniowej w salonach okienno-drzwiowych w Polsce tylko 4% klientów kupujących okna decyduje się na te antywłamaniowe. W kwestii drzwi na ostateczny zakup produktu antywłamaniowego finalnie przystaje 17% klientów1. Włamywacze natomiast najczęściej próbują dostać się do naszych domów właśnie przez okna, dlatego też powinniśmy je odpowiednio zabezpieczyć. Jak uchronić swoje cztery kąty przed wizytą niepożądanych gości, a jednocześnie nie narazić się na dodatkowy stres i utratę pieniędzy?  

Niepodważalnie bezpieczne okna
Częste metody, które stosują włamywacze chcący sforsować skrzydła okienne, to przesunięcie okuć przy użyciu pręta, wyważenie okna, czy wybicie szyby. Okna wyposażone w odpowiednie okucia antywłamaniowe zapewnią dodatkowe bezpieczeństwo, chroniąc skrzydło przed wyważeniem. Innym sposobem  na ochronę przed przestępcami jest również klamka z kluczykiem i zabezpieczenie antyrozwierceniowe w okuciu. Zabezpieczają one okno przed wspomnianym przesunięciem okuć przy użyciu prostego narzędzia typu śrubokręt, oraz rozwierceniem klamki co uniemożliwi łatwe otwarcie okna.

https://www.youtube.com/watch?v=VU4WkHjVmfo

Szukając niezawodnych rozwiązań, warto zwrócić uwagę na okna PIXEL, z klamkami dESIGN+, dostępne również z kluczykiem, które oprócz minimalistycznego i stylowego wyglądu, mają dodatkowe zabezpieczenie przed złodziejami. Produkt ten chroni przed najpopularniejszymi sztuczkami włamywaczy. Klamka z kluczem spełnia  ponadto jeszcze jedną, niezwykle istotną funkcję - znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo, że nasze dziecko będzie mogło samo otworzyć okno.

Szyby wzmocnione folią
Rozbicie szyby starego typu nie było dotychczas dla włamywaczy żadnym wyzwaniem. W oknach nowego typu, np. Protect Plus (wyposażenie okna w klasie RC2) poszczególne tafle szkła wzmocnione są specjalną folią, co czyni je nieporównywalnie wytrzymalszymi. Im więcej warstw szkła i folii, tym trudniej rozbić okno, dlatego posiadające cztery warstwy folii antywłamaniowej PVB wytrzymuje kilkukrotne uderzenie metalowej kuli ważącej 4 kg. Dodatkową zaletą tych szyb jest fakt, że w przypadku rozbicia na skutek nieszczęśliwego wypadku, szkło pozostanie w ramie okna i nie rozpryskuje się przez co zwiększa bezpieczeństwo najbliższych.

Alarm i drzwi antywłamaniowe
Alarm antywłamaniowy jest kolejnym sposobem na odstraszenie włamywacza. Okno można podpiąć pod cały system alarmowy, który wyśle sygnał do agencji ochrony za sprawą kontraktonów, które reagują na niepożądane otwarcie okna. Niemożliwe jest przypadkowe uruchomienie alarmu – kontaktrony zadziałają tylko wtedy, gdy system alarmowy zostanie uruchomiony przed naszym wyjazdem na urlop.

W drzwiach antywłamaniowych warto zwrócić uwagę, aby profile ościeżnic, próg i samo skrzydło były wykonane z metalu – dzięki temu uniemożliwimy wyważenie i przewiercenie konstrukcji. Warto pamiętać o dodatkowym ryglowaniu po stronie zawiasów. Zwiększa to odporność na wyważenie drzwi właśnie w tym miejscu. Zamek jest również niezwykle istotnym elementem. Najlepsze posiadają atesty oraz wkładkę bębenkową zabezpieczoną przed przewierceniem. Znaczenie ma liczba rygli, które blokują skrzydło drzwi – im więcej punktów ryglujących tym trudniej włamywaczowi dostać się do środka.

Inteligentne zabezpieczenia domu
Coraz odważniej wchodzące do naszego życia rozwiązania smart home, mogą znacznie ułatwić zarządzanie bezpieczeństwem gospodarstwa domowego i komfortem członków rodziny.

W zabezpieczeniu domu pomogą nam technologie smart home, które w trakcie naszej nieobecności za pomocą aplikacji na smartfonie pomogą nam sprawdzić stan naszych czterech ścian. - tłumaczy Mike Żyrek, Dyrektor Badań i Rozwoju w Grupie OKNOPLAST. W przypadku uruchomienia alarmu możemy dzięki kamerze sami sprawdzić czy gościmy kogoś obcego lub też automatycznie powiadomić policję. Dużą wartością jest także możliwość zdalnego sterowania drzwiami, oknami i roletami za pomocą telefonu co imituje obecność mieszkańców w trakcie urlopu. Domy przed włamaniem są najczęściej obserwowane kilka dni, a widząc zasuwające się rolety czy uchylające się okna, włamywacze mogą mieć wrażenie że ktoś jest w domu.

Bezpieczeństwo stanowi coraz ważniejszy aspekt w doborze drzwi i okien. Temat ten jest bardzo istotny. Dlatego też warto skorzystać z wiedzy i wsparcia profesjonalistów, np. z Grupy OKNOPLAST. W salonach sprzedaży eksperci odpowiedzą na każde nurtujące pytanie. Tymczasem seria krótkich filmików OKNOPLAST LAB w prosty sposób opowiada m.in. o rozwiązaniach antywłamaniowych, co może być dobrym początkiem do zdobywania naszej wiedzy o antywłamaniowości. Wszystko po to by tworzyć Dom Bezpieczny.OKNOPLAST
press box

  • POPULARNE
  • NOWE

Somfy zaprasza do kina letniego na Placu Europejskim w Warszawie

Superprodukcja „Mad Max – na drodze gniewu” rozpocznie w tym roku Kino letnie na placu Europejskim ...

2018-07-20 09:42:26

Znamy 53 finalistów III edycji konkursu "Obiekt Roku w systemach ALUPROF"

Spośród ponad 170 budynków zgłoszonych do konkursu „Obiekt Roku w systemach ALUPROF 2018” wybrano ...

2018-07-19 07:18:37

Wyjątkowa atmosfera i moc atrakcji podczas "Rodzinnego Pikniku" dla pracowników Grupy OKNOPLAST

Pod koniec czerwca Grupa OKNOPLAST zorganizowała dla swoich pracowników rodzinny piknik. To ...

2018-07-19 05:56:48

W strefie wanny

Karierę zaczynała w pałacu na Krecie w okresie kultury minojskiej. Doceniali ją też wpływowi ...

2018-07-19 05:27:03

Produkty marki WIŚNIOWSKI na targach Zaunteam w Szwajcarii

Firma WIŚNIOWSKI po raz kolejny udowodniła, że nieustanny rozwój jest priorytetem, stanowiącym ...

2018-07-19 05:19:09

Urlop na piątkę z Somfy! Co zrobić, by jeszcze lepiej wypocząć na wczasach

Lato, słońce, wymarzone wakacje. Czego chcieć więcej? Przede wszystkim spokoju i pewności, że w ...

2018-07-19 05:08:55

Oczyść powietrze z alergenów za pomocą oczyszczacza powietrza SAP 21 marki PRIME3

Smog, kurz, alergeny i wirusy są nieodłącznym elementem naszego życia. Oczyszczacz powietrza ma za ...

2018-07-18 05:34:03

Aluprof partnerem specjalności dla studentów budownictwa

Decyzją Rady Senatu Akademii Techniczno-Humanistycznej od najbliższego roku akademickiego ruszy ...

2018-07-18 05:18:38

Nowa stolarka otworowa - fanaberia, czy wymóg termomodernizacji?

Wymiana elementów stolarki otworowej to nieodzowna kwestia w zasadzie każdego procesu ...

2018-07-17 05:47:26

Wakacyjna promocja OKNOPLAST na zakup okien z roletami

Wakacje to dla większości osób najlepszy czas na zadbanie o swój dom. Dzięki sprzyjającym warunkom ...

2018-07-17 05:33:00

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...

EPP finalizuje zakup warszawskiej Galerii Młociny

EPP finalizuje zakup ...

EPP (Echo Polska Properties), spółka ...Kontakt