• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Kolor zielony do ścian - inspiracje



Zieleń - chyba żadna inna barwa nie jest tak silnie związana z przyrodą i relaksem. Właściwie zastosowana pozwoli nam stworzyć wnętrza świeże, inspirujące - prawdziwą ostoję Natury nawet w centrum wielkiego miasta. Jak wybrać kolor i odcień ścian, by uzyskać zamierzony cel?


Jeżeli przeszukamy już miejsca, w których zgromadzono najlepsze pomysły i inspiracje - na przykład profil Duluxa na Instagramie: https://instagram.com/dulux_polska/ - warto sprawdzić, czy nie przemówi do nas któryś z poniższych pomysłów. 

Zielona łazienka inspirowana leśnym jeziorem

Złote promienie słońca pomiędzy drzewami, czystość i chłód tafli wody, szmer strumienia - niewiele jest miejsc, które pozwalają jeszcze mocniej się odprężyć. Jak niewielkim kosztem uzyskać podobny klimat w naszej łazience?

Wystarczy odrobina kreatywności!

Na początek malujemy całą powierzchnię ścian warstwą farby hydrofobowej - zapewni to odpowiedni poziom ochrony murów, farba taka nie tylko jest paroprzepuszczalna (a więc pozwala ścianom "oddychać"), ale i umożliwia łatwe pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń czy plam, o które tak łatwo w tym pomieszczeniu. Kolor farby zależy od oświetlenia łazienki - powinien oscylować między bardzo jasną zielenią a żółtym.
Kiedy wyschnie już farba podstawowa - zaczyna się inspirująca część: śmiałymi, szerokimi ruchami pędzla nanosimy ciemno- i jasnozielone pionowe smugi, starając się oddać efektowną nieregularność słonecznego lasu. Jeżeli chcemy, możemy użyć słomianej miotełki: jej pociągnięcia umożliwią uzyskanie efektownego rysunku gałązek.

Do kompletu będziemy potrzebować kilku dodatków - jednej lub dwóch roślin w kamiennych (lub imitujących kamień) doniczkach, odpowiednich ręczników - ale efekt warty jest wysiłku.

Sypialnia jak górska łąka

To kreatywne połączenie bieli, szarości i jasnej zieleni stanowi propozycję dla miłośników czystej i nieskalanej przyrody. Aby uzyskać odpowiedni efekt powinniśmy zastosować taśmę malarską, potrzebujemy także minimum trzech różnych kolorów farb: bieli, ciemnej szarości oraz zieleni.
Upewnijmy się, że można je ze sobą łączyć (najlepiej wybrać farby z jednej serii) - w trakcie malowania uzyskamy od kilku do nawet kilkunastu odcieni.
Jeszcze przed malowaniem rozrysujmy sobie w wyobraźni plan pokoju - uwzględniając zarówno położenie mebli, jak i kąt padania promieni słonecznych. Pamiętajmy, że poziome linie pozwalają optycznie poszerzyć pomieszczenie - najlepszy efekt osiągniemy dzięki połączeniu wzorów na ścianie i odpowiedniego ułożenia mebli.
Kiedy już do ostatnich szczegółów dopracujemy nasz wymarzony wzór - przychodzi czas na malowanie!

Rozpoczynamy od sufitu - po czym systematycznie schodzimy coraz niżej, kolejne warstwy farby oddzielając od siebie za pomocą taśmy malarskiej, albo - jeżeli chcemy uzyskać nieregularne i rozmyte przejścia - po prostu je nanosząc. Biel, kolejne odcienie szarości i coraz ciemniejsza zieleń uspokajają, pomagają uwolnić się od codzienności, dzięki czemu łatwiej i szybciej zaśniemy - a sama sypialnia cieszy oczy świeżością oraz niebanalnym wystrojem.