Najnowsze wiadomości:
Hotelowy splendor (poniedziałek, 14, styczeń 2019 14:32)
Najważniejsze trendy wnętrzarskie w 2019 roku (piątek, 11, styczeń 2019 12:45)
Francuski eklektyzm w salonie kąpielowym (wtorek, 08, styczeń 2019 13:05)
KRISPOL z tytułem "Friendly Workplace" (poniedziałek, 07, styczeń 2019 14:07)
Elegancka i minimalistyczna łazienka (czwartek, 27, grudzień 2018 10:31)
Systemy aluminiowe w nagrodzonym Green2Day (czwartek, 20, grudzień 2018 07:44)
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Lustereczko powiedz przecie... - czyli jak poprawnie zamocować lustro za pomocą klejuDuże lustra bez ram zewnętrznych to jeden z bardziej lubianych elementów wystroju wnętrz, który powiększa optycznie przestrzeń i dekoruje pomieszczenie. W takich przypadkach ważne jest estetyczne zamontowanie dużej tafli, pozbawione widocznych mocowań.

Montaż lustra wykonać można przy pomocy kleju, jednak, aby uzyskać trwały efekt i nie uszkodzić delikatnej warstwy srebrzankowej, należy użyć specjalistycznych preparatów. Jak poprawnie przykleić lustrzane ozdoby radzi Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista Produktu firmy Den Braven.

Specjalistyczny klej do luster
Mocowanie luster o dużych rozmiarach jest zadaniem bardzo problematycznym i wymagającym dużej precyzji, zwłaszcza jeśli zależy nam na uzyskaniu eleganckiego efektu wtopienia tafli w ścianę. Nawiercanie brzegów luster i mocowanie za pomocą wkrętów jest bardzo ryzykowne, gdyż może spowodować odpryski na powierzchni lub pęknięcie całej tafli. Jednym z  niewidocznych sposobów montażu tego typu elementów jest klejenie. Jednak i w tym przypadku istnieje ryzyko błędów i nieodpowiedniego wykonania. Przede wszystkich najważniejszą kwestią jest wybór właściwego preparatu klejącego, gdyż zwykły klej mógłby spowodować odbarwienia i odpryski na metalicznej warstwie lustra. Musi być to również środek na tyle mocno wiążący, by utrzymać dość ciężki przedmiot. Najlepiej więc wybierać produkty przeznaczone typowo do montażu luster, jak np. specjalistyczny klej na bazie kauczuku syntetycznego styrenowo-butadienowego Montagefix SBR firmy Den Braven. Wykorzystywać go można do przyklejania luster dekoracyjnych, mozaikowych, łazienkowych o grubości do 6 mm,
a także płytek lustrzanych, ceramicznych, izolacyjnych, termicznych, akustycznych  i innych. Jest to klej, który nie spływa, dlatego też z łatwością stosować go można na płaszczyznach poziomych w kombinacji z różnego rodzaju podłożami – gładkimi i porowatymi, chłonnymi i niechłonnymi. Co najważniejsze klej Montagefix SBR jest neutralny chemicznie, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny w kontakcie z warstwą lustrzaną. Jeśli montujemy lustro w łazience, warto zwrócić uwagę, by stosowany klej, tak jak propozycja firmy Den Braven, tworzył silne wiązanie, które będzie odporne na wilgoć i zmiany temperatur. W ten sposób nawet w trudnych warunkach stworzymy solidne mocowanie na długi czas.

Klejenie krok po kroku
Mocowanie lustra za pomocą kleju należy wykonać niezwykle precyzyjnie, gdyż tylko wtedy będzie ono trwałe. Prace rozpocząć należy od dokładnego przygotowania podłoża – musi być ono czyste, suche, otłuszczone, nośne (zwłaszcza w przypadku tynków i powłok malarskich) oraz nieodkształcalne. Unikniemy w ten sposób odklejenia się lustrzanej tafli i jej zbicia. To co jest bardzo ważne, to sposób nakładania preparatu. Należy to robić wyłącznie dwustronnie równoległymi pionowymi pasami, pamiętając, by zachowywać równe odstępy o szerokości ok 10-20 cm, a następnie rozprowadzić klej szpachelką po całej płaszczyźnie.

W ten sposób unikniemy nagromadzenia kleju w jednym miejscu i stabilnie umocujemy lustro na całej powierzchni. Nierozprowadzenie kleju szpachelką do cienkiej warstwy, nakładanie punktowe, zbyt krótki okres wstępnego odparowania (zalecany czas pozostawienia preparatu to ok 10-15 min.), przedwczesne fugowanie lustra zaprawą lub silikonem może być  również przyczyną przebarwień na powierzchni luster. Specjalny kartusz kleju Montagefix SBR firmy Den Braven ułatwia tego typu precyzyjną aplikację. Po wykonaniu tych czynności pozostaje już tylko przyklejenie i dociśnięcie lustra do wybranego podłoża, pamiętając, by elementy o dużym ciężarze zabezpieczyć na 72h taśmą lub podparciem.
 
www.denbraven.pl


Sposoby aplikacji kleju  do luster
Fot. Den Braven
Klej do luster Montagefix SBR
Fot. Den Braven
Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.

Den Braven East
więcej informacji - PRESS BOX

  • POPULARNE
  • NOWE

Hotelowy splendor

Nowoczesną łazienkę cenimy przede wszystkim za wygodę, przestrzeń, w której bez trudu możemy się ...

2019-01-14 13:32:37

Podsumowanie 2018 roku - najpopularniejsze assistance samochodowe

Z analizy danych, z minionego roku, zebranych przez Mondial Assistance wynika, że pracownicy ...

2019-01-14 13:18:26

Polska stolarka rośnie w siłę - udowodni to na targach BAU

Przed nami wiodące w Europie targi w dziedzinie architektury oraz materiałów i systemów budowlanych ...

2019-01-11 14:10:22

Najważniejsze trendy wnętrzarskie w 2019 roku

W ostatnich latach w polskich domach na stałe zagościł styl skandynawski. W bieżącym roku ...

2019-01-11 11:45:21

Aluprof zapowiada swój udział na Targach BAU 2019!

BAU to wiodące targi architektury, materiałów i systemów budowlanych. Tegoroczna edycja potrwa od ...

2019-01-11 11:20:13

Aluprof podsumowuje rok 2018: siła naszej marki wciąż rośnie!

Wzrost sprzedaży, nowe duże inwestycje, rozwój kolejnych rynków eksportu i sukces kluczowych ...

2019-01-10 12:34:17

Zadbaj o czyste powietrze! Oczyszczacz powietrza SAP81 marki PRIME3

Zanieczyszczone powietrze jest problemem, z którym zmagamy się na co dzień. Nasila się on wraz z ...

2019-01-10 12:27:29

OKienna promocja Internorm - prześwietlamy ofertę

Jakie promocje przygotowali producenci okien na Nowy Rok? Sprawdźmy zniżki znanej marki Internorm! ...

2019-01-09 11:21:46

Francuski eklektyzm w salonie kąpielowym

Co nas urzeka we Francji? Elegancja Paryża, przepych Wersalu,  naturalny wdzięk Prowansji. ...

2019-01-08 12:05:08

KRISPOL z tytułem "Friendly Workplace"

Niska stopa bezrobocia doprowadziła do sytuacji, w której znalezienie specjalisty na dedykowane ...

2019-01-07 13:07:18

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...

EPP finalizuje zakup warszawskiej Galerii Młociny

EPP finalizuje zakup ...

EPP (Echo Polska Properties), spółka ...Kontakt