• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Urlop na piątkę z Somfy! Co zrobić, by jeszcze lepiej wypocząć na wczasachLato, słońce, wymarzone wakacje. Czego chcieć więcej? Przede wszystkim spokoju i pewności, że w czasie naszej nieobecności nasz dom jest bezpieczny. A po powrocie chcemy czuć się w nim dobrze mimo upałów. Jak w pełni cieszyć się urlopem bez względu na to, gdzie go spędzamy? Somfy - producent rozwiązań do domów inteligentnych oraz automatyki i napędów do rolet, żaluzji, markiz czy bram -  ma na to najlepsze rozwiązania.


Podczas idealnego urlopu odpoczywamy, regenerujemy się i zbieramy siły na kolejne tygodnie. Planowanie wypoczynku to jedno. Co jednak zrobić, żebyśmy podczas wakacyjnego wypadu mogli być spokojni o swój dom? Inteligentne technologie dają praktycznie nieograniczone możliwości monitorowania i sterowania urządzeniami, nawet gdy jesteśmy setki kilometrów od domu.

1.Dom w pełni zintegrowany
Inteligentny dom to nie tylko integracja urządzeń. To przede wszystkim możliwość sterowania nimi z jednej aplikacji w smartfonie, tablecie czy smartwatcha dzięki centrali smart home. Inteligentny system można porównać do sprawnie działającego organizmu: w domu wybrane urządzenia możemy podłączyć do centrali TaHoma Premium, która stanowi serce systemu. Żaluzje, rolety, światło, ogrzewanie, brama wjazdowa, brama garażowe, drzwi wejściowe, kamera, alarm ...TaHoma pozwoli mieć nad nimi stałą kontrolę – zawsze wiemy, w jakim położeniu znajdują się poszczególne elementy. A możliwości jest o wiele więcej, chociażby dzięki licznym scenariuszom, które można tworzyć zgodnie ze swoimi potrzebami. TaHoma Premium jest kompatybilna również z bezpłatną platformą scenariuszy warunkowych IFTTT (If This Than That), a głosowe sterowanie urządzeniami zapewnia nam Amazon Alexa.

2.Bezpieczeństwo od wejścia
Odpowiednio zabezpieczone wejścia do naszego domu to gwarancja, że cały nasz dobytek jest bezpieczny. Inteligentne sterowanie bramą wjazdową, garażową czy drzwiami to opcja idealna, gdy pod naszą nieobecność chcemy wpuścić do domu krewnych lub przyjaciół. Dostępem możemy sterować na dwa sposoby: zdalnie w każdej chwili ze smartfona lub poprzez dokonanie odpowiednich ustawień, które o konkretnej umówionej godzinie otworzą np. bramę wjazdową. Zatem z dowolnego miejsca na świecie i o każdej porze  bez problemu przyjmiemy przesyłkę od kuriera, a także upewnimy się, że sąsiad zadbał o nasze rośliny w domu. W razie wątpliwości, podłączona blokada umożliwia sprawdzenie, czy drzwi są zamknięte.

3.Inteligentny alarm
To nic przyjemnego zastać po powrocie z urlopu okradziony dom. Dlatego - jak pokazują statystyki* - ponad 1/3 Polaków myśli o tym, żeby zabezpieczyć swój dom dodatkowo na wakacje. Z pomocą przychodzi najnowsza gama produktów Somfy Protect – inteligentny system alarmowy, w skład którego wchodzą m.in. Somfy One – kamera, czujnik ruchu i syrena alarmowa w jednym, czujnik wibracji i otwarcia IntelliTAG™ do zabezpieczenia okien i drzwi, a także klucz zbliżeniowy Key Fob, którym bezdotykowo robrajamy alarm.

Jak rozwiązania dla domu inteligentnego pomogą nam uniknąć ryzyka wtargnięcia osób nieuprawnionych? Alarm all-in-one przypomni nam o aktywacji, gdy tylko wyjdziemy z domu. Po uruchomieniu scenariusza „wyjście” rolety opuszczą się automatycznie, a brama zamknie się, jak tylko wyjedziemy z posesji. Pod naszą nieobecność dom będzie sprawiał wrażenie tętniocego życiem – o konkretnych porach osłony podniosą się,a oświetlenie włączy się, symulując obecność domowników. Wszystko można zaplanować dzięki scenariuszom. Kiedy odważny złodziej zdecyduje się wtargnąć do naszego domu, uruchomi się inteligentny system alarmowy, który potrafi odróżnić celową ingerencję od przypadkowego uderzenia w okno. Somfy One, kamera z wbudownym alarmem  pozwoli nam obserwować nasz dom i pozostawione w nim zwierzęta (np. koty) ze smartfona.

4.Zacisze domowe w wersji smart
Brak urlopu nie musi być końcem świata. Z uroków lata można także korzystać w swoim domu, w którym stworzymy idealny klimat. Z Somfy zautomatyzujemy nasze rolety i żaluzje, a dzięki połączeniu ich z centralą sterującą możemy zaprogramować je w tak, by opuszczały się przy dużym nasłonecznieniu. W ten sposób w naszych wnętrzach będzie panowała odpowiednia temperatura, sprzyjająca udanemu wypoczynkowi.


5.Przyjemne chwile na smart tarasie
Latem taras jest idealnym miejscem na relaks po długim dniu w pracy czy podczas wakacyjnego weekendu z rodziną i przyjaciółmi. Inteligentna pergola umożliwia korzystanie z tarasu niezależnie od pogody – w słoneczne dni zapewni nam cień, a w chłodniejsze – ochronę przed podmuchami wiatru. Jeśli dodatkowo wypasażymy ją w czujniki pogodowe, będziemy mogli cieszyć się pełną funkcjonalnością smart rozwiązań na lata. I tak, czujnik nasłonecznienia sprawi, że lamele w pergoli zamkną się, by meble ogrodowe nie odbarwiały się pod wpływem promieni słonecznych. Z kolei czujnik wiatru zareaguje, gdy nadejdzie burza i zwinie markizę, by nie uległa ona zniszczeniu przez silne podmuchy wiatru.

Każdy, kto posiada inteligentny dom wyposażony w technologie Somfy jest przygotowany na lato. Rozwiązania smart home zapewnią bowiem komfort niezależnie od warunków pogodowych, ale również odpowiednie zabezpieczenie domu i związane z tym poczucie spokoju pod naszą nieobecność. Wbrew pozorom jest to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać, a korzyści są odczuwalne od momentu zainstalowania rozwiązań Somfy.

Pozostaje tylko zaplanować swój wypoczynek. Reszta pozostaje pod opieką inteligentnego domu.  

*Badania realizowane przez Wavemaker: EKSPLORACJA WIEDZY NA TEMAT DOMÓW INTELIGENTNYCH Somfy, czerwiec 2018.

Somfy

  • POPULARNE
  • NOWE

Mama na obcasach. Kobiety z branży stolarki o łączeniu macierzyństwa z karierą zawodową

Święto Mamy skłoniło nas do rozważań dotyczących skutecznego łącznie kariery zawodowej z ...

2019-05-24 11:25:14

Czas na panoramiczne okna

Kiedyś duże przeszklenia stanowiły charakterystyczny element fasad obiektów publicznych, a dziś ...

2019-05-23 05:55:53

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi tarasowych?

Duże okno balkonowe z widokiem na ogród to marzenie wielu inwestorów. Choć w teorii drzwi tarasowe ...

2019-05-23 05:28:40

"Bezpieczeństwo bez granic" - polska i niemiecka policja o poprawie bezpieczeństwa domów i mieszkań

14 maja w niemieckim Pfaffenhain odbyła się pierwsza polsko-niemiecka konferencja szkoleniowa pn. ...

2019-05-21 06:17:57

Bateria nablatowa w nowoczesnym salonie łazienkowym

Jest nieodłączną towarzyszką umywalki i może być wspaniałą ozdobą przestrzeni, w  której obie się ...

2019-05-21 06:05:47

STOLARKA W PIGUŁCE: Wystartował pierwszy podcast branżowy w Polsce

„Branżowisko” to nowy podcast, który zadebiutował w maju 2019 r. Audycje są tworzone wspólnie przez ...

2019-05-17 12:49:29

OKNOPLAST po raz kolejny uhonorowany Orłem 'Wprost"

W poniedziałek 13 maja w Krakowie odbyła się gala wręczenia nagród Orły „Wprost” Województwa ...

2019-05-16 05:19:05

Nowość marki CREATON - Dachówka SIMPLA w kolorze łupka FINESSE glazurowana

SIMPLA dołącza do modnej kolekcji dachówek ceramicznych CREATON dostępnych w kolorze łupka z ...

2019-05-15 07:00:48

Nowości armatury instalacyjnej i techniki grzewczej FERRO

Bezpieczne instalacjeArmaturę regulująco-zabezpieczającą firmy FERRO wzbogaciły nowe grupy ...

2019-05-14 06:17:01

Andrzej Wiśniowski odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości honoruje wysiłki wszystkich osób, które w trakcie ...

2019-05-10 10:25:37

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu ...Nowa siedziba amerykańskiej firmy ...

SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...Kontakt