• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Mieszkania dwupokojowe dobre na start i inwestycyjnie

Mieszkania dwupokojowe są jednymi z najczęściej poszukiwanych nieruchomości na rynku. Klienci biur pośrednictwa doceniają funkcjonalność popularnych „dwójek”, zauważają to również inwestorzy, którzy bardzo chętnie kupują tego typu mieszkania pod wynajem.


Mieszkania dwupokojowe o pow. 40-50 m kw. cieszą się zainteresowaniem głównie w dużych miastach, gdzie stanowią największy procent wszystkich transakcji.

Dla singla i młodej rodziny
Tego typu mieszkania najczęściej kupują młode osoby, na starcie zawodowej kariery lub na etapie zakładania rodziny. Lokale dwupokojowe idealne wpasowują się właśnie w te grupy docelowe. Jest to kompromis pomiędzy potrzebą mieszkaniową, a możliwościami finansowymi tychże osób. Młodzi ludzie rezygnują z zakupu kawalerek, nawet tych powyżej 35 m kw. i decydują się zapłacić trochę więcej za cenę dodatkowego pomieszczenia. Nie jest to może ważne dla singla, który większość swojego czasu spędza poza domem, jednak już dla pary potrzebującej oddzielnego pokoju, by choć przez chwilę móc doświadczyć prywatności, jest to bardzo istotne. Dwójki są często traktowane jako mieszkania przejściowe, które można łatwo sprzedać, gdy zajdzie potrzeba przeprowadzki na większy metraż.
 
Inwestorzy wybierają dwa pokoje
Mieszkania pod wynajem cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Stanowią świetną lokatę kapitału, zwłaszcza w porównaniu z produktami finansowymi oferowanymi przez banki. Lokale dwupokojowe są szczególnie atrakcyjne ponieważ w tym wariancie występuje najlepszy stosunek ceny wynajmu do wartości mieszkania.
- Inwestorzy poszukują głównie mieszkań na rynku wtórnym, które są już w pełni umeblowane. Wiąże się to z oszczędnością pieniędzy na zakup nowych mebli oraz czasu, który potrzeba na przystosowanie mieszkania pod najemców – twierdzi Jolanta Żur z firmy Emmerson, jednocześnie podając przykład mieszkania, które spełnia takie kryteria. -  W naszej ofercie można wyróżnić m.in. nowoczesne rozkładowe mieszkanie na warszawskim Górnym Mokotowie, którego wnętrze zostało zaprojektowane z dużym rozmysłem z wydzieleniem strefy dziennej i nocnej.  Mieszkanie znajduje się tuż obok stacji metra Racławicka, dzięki czemu jest świetnie skomunikowane z centrum Warszawy.

Główną rolę przy poszukiwaniu dwupokojowego mieszkania w celach inwestycyjnych jest lokalizacja. W stolicy pożądane są lokale w centrum lub z bardzo dobrze z nim skomunikowane. Dużą rolę w tym wypadku odgrywa najszybszy środek transportu publicznego, jakim jest metro. Bezpośrednia bliskość stacji metra zwiększa atrakcyjność mieszkania pod kątem wynajmu.
 
Popyt na mieszkania dwupokojowe powinien rosnąć przez kolejne lata. Zauważają to zarówno deweloperzy, którzy w swoich ofertach mają nawet połowę takich lokali, jak i biura pośrednictwa nieruchomości, do których ciągle zgłaszają się klienci z zapytaniami o tego rodzaju mieszkania. W końcówce roku powinno nastąpić ożywienie na rynku mieszkań dwupokojowych. Wiąże się to na pewno z podwyższeniem wkładu własnego przy kredycie hipotecznym, który od początku przyszłego roku ma wynosić już 20 procent wartości mieszkania.

Emmerson