• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Nowoczesne technologie pomogą w sprzątaniuLubisz mieć w domu porządek, ale nie masz za wiele czasu na sprzątanie? Warto sięgnąć po pomoc nowoczesnych urządzeń, które ułatwią codzienne czynności. Sieć MediaMarkt radzi, jakie produkty warto mieć i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.


Dbanie o czystość w najbliższym otoczeniu ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Rosnące tempo życia i pracy sprawia jednak, że na sprzątanie mamy coraz mniej czasu. Na szczęście z odsieczą przychodzą nam nowoczesne technologie, stosowane w urządzeniach ułatwiających utrzymywanie domu w czystości. O poradę, na jakie sprzęty warto zwrócić uwagę, zapytaliśmy ekspertów z sieci MediaMarkt.

Precz z kurzem, czyli sposób na odkurzanie

Wygląd okien to raczej element estetyki wnętrza, natomiast kurz i pyły zalegające na wszelkich powierzchniach wpływają także na nasze zdrowie. Podstawowym sprzętem w walce z kurzem jest oczywiście odkurzacz. Tradycyjne modele przeznaczone są przede wszystkim do czyszczenia podłóg czy tapicerki, natomiast odkurzacze pionowe oferują szerego dodatkowych funkcji. Wybór jest bardzo duży, dlatego decydując się na zakup warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, m.in. szczelność odkurzacza. Dobra izolacja musi obejmować wszystkie elementy odkurzacza, takie jak ssawka, rura, worek i filtry powietrza. Odpowiednia szczelność ogranicza wydostawanie się powietrza na zewnątrz, a co za tym idzie, zapewnia skuteczność odkurzania.

Równie ważnym aspektem działania odkurzacza jest system filtracji. Zaawansowane odkurzacze gwarantują, że wydmuchiwane powietrze jest czyściejsze od tego w pomieszczeniu. Na ten parametr powinni zwracać uwagę szczególnie alergicy, astmatycy, właściciele zwierząt i rodzice małych dzieci. Dla nich polecane są modele z filtrem wodnym i filtrami HEPA. Dodatkowe akcesoria , takie jak ssawki, szczelinówki, parkietówki, turboszczotki, elektroszczotki itp. akcesoria ułatwiają docieranie do trudniej dostępnych miejsc oraz czyszczenie różnych rodzajów powierzchni.

Jeżeli wybieramy tradycyjny model odkurzacza, powinniśmy zwrócić również uwagę na długość przewodu elektrycznego. Im dłuższy, tym większą powierzchnię można odkurzyć bez potrzeby przepinania wtyczki do innego kontaktu. By odkurzanie nie przyprawiało nas o ból głowy, warto wybrać model, który generuje poziom hałasu nie przekraczający 70 decybeli.

Rośnie popularność odkurzaczy pionowych. Decydując się na taki wariant warto wybrać model wielofunkcyjny. Dobrym rozwiązaniem będzie odkurzacz pionowy SpeedPro Max Aqua marki Philips, który szybko poradzi sobie ze sprzątnięciem podłóg, dywanów i miejsc trudno dostępnych. Działa bezprzewodowo dzięki wytrzymałemu akumulatorowi, który gwarantuje nieprzerwaną pracę nawet do 75 minut. Po naciśnięciu jednego przycisku uzyskamy lekki, bezprzewodowy odkurzacz ręczny, który radzi sobie z kurzem na półkach, w szczelinach oraz w samochodzie. Dodatkowo SpeedPro Max Aqua jest wyposażony w funkcję mycia z systemem AquaBoost. Unikalna funkcja mycia kontroluje ilość uwalnianej wody tak, aby zachować optymalną wilgotność powierzchni.

Odkurzanie możemy też powierzyć inteligentnemu robotowi, który całkowicie nas w tym wyręczy. Na rynku pojawia się coraz więcej robotów sprzątających o rozmaitych, zaawansowanych funkcjach. Wśród nich warto zwrócić uwagę na model Roomba i7+ marki iRobot. Urządzenie nie tylko samodzielnie usuwa zabrudzenia z podłogi, ale również opróżnia napełniony pojemnik. Umożliwia to stacja Clean Base, która mieści zawartość aż 30 pojemników na brud. Dzięki temu możemy zapomnieć o odkurzaniu na kilka tygodni. Co więcej, nasz inteligentny pomocnik uczy się mapy domu i odróżnia kuchnię od salonu, więc możemy kontrolować, które pomieszczenie ma być sprzątane i kiedy za pomocą aplikacji iRobot HOME lub asystentów głosowych Amazon Alexa i Asystenta Google.

Oczyszczacze parowe - skuteczne i ekologiczne

Kuchnia, łazienka czy toaleta to miejsca, która są szczególnie narażone na zabrudzenia, a tym samym na obecność zarazków i bakterii. Do ich skutecznego doczyszczenia trzeba zazwyczaj zużyć dużą ilość środków chemicznych, które również nie są obojętne dla naszego zdrowia. Alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnego sprzątania są mopy parowe oraz wielofunkcyjne oczyszczacze parowe marki ARIETE. Są proste w użyciu oraz tanie w eksploatacji i pomagają znacząco ograniczyć zużycie chemii w codziennym życiu. Napełniane wodą z kranu, generują gorącą parę pod wysokim ciśnieniem, która doskonale się sprawdza w usuwaniu najcięższych zabrudzeń z płytek, grzejników, kabin prysznicowych, piekarników czy płyt kuchennych oraz skutecznie dezynfekuje oczyszczane powierzchnie, zabijając przy tym 99,9% szkodliwych drobnoustrojów.  Urządzenia są wyposażone w specjalne zawory bezpieczeństwa, które chronią użytkownika przed przypadkowym kontaktem z gorącą parą. Dla osób ceniących sobie swobodę wyboru, dobrą propozycją może być model ARIETE 4139, który posiada możliwość używania detergentów.

Prosty sposób na czyste okna


Idealne umycie okna bez pozostawiania smug i zacieków to wbrew pozorom bardzo trudne zadanie, jeśli wykonuje się je ręcznie. O wiele szybszym i lepszym sposobem jest użycie akumulatorowej myjki, np. Kärcher 1.633-455.0 WV 5 Premium.  Działa bezprzewodowo i jest niezwykle prosta w użyciu. Spryskujemy szybę środkiem czyszczącym, a następnie rozprowadzamy go równomiernie na całej powierzchni szyby używając pada z mikrofibry. Na koniec zbieramy brudną wodę przy pomocy myjki WV. Przydatna może być także regulacja odległości czyszczenia od futryny okna, która zapobiega powstawaniu zacieków tuż przy framudze. Przy zastosowaniu myjki mycie okien zajmuje kilkakrotnie mniej czasu, niż gdybyśmy robili to tradycyjną metodą.  

Wybór nowoczesnych urządzeń sprzątających jest coraz większy. Szeroką ofertę można znaleźć w sklepach MediaMarkt oraz na mediamarkt.pl. Przed zakupem najlepiej skorzystać z fachowej porady personelu sklepu.

MediaMarktSaturn Polska
press box

  • POPULARNE
  • NOWE

Panoramiczny widok w Twoim salonie - nowy system okienno-drzwiowy MB-SKYLINE od Aluprof

Nowy system drzwi przesuwnych MB-SKYLINE idealnie wpisuje się w zasady nowoczesnego designu. Duże, ...

2019-08-16 05:40:29

WIŚNIOWSKI IRONKIDS i ENEA IRONMAM 70.3 Gdynia 2019 za nami

W weekend 9 - 11 sierpnia w Gdyni po raz kolejny odbyły się jedne z najbardziej wymagających ...

2019-08-16 05:30:45

Brak monterów stolarki budowlanej!

Na rynku pracy pogłębiają się trudności z rekrutacją odpowiednich pracowników. W porównaniu do roku ...

2019-08-14 12:01:24

Designerska łazienka

Może być manifestem na cześć designu. Może zrywać ze schematami. Aranżacyjne szaleństwo zawsze musi ...

2019-08-13 05:23:45

Dodatkowe korzyści od PGE Obrót za wybór eFaktury

Oszczędność czasu, monitorowanie płatności, bezpieczeństwo, wygoda i ekologia - takie są zalety ...

2019-08-13 05:05:30

KRISPOL rzuca wyzwanie niemieckiemu rynkowi stolarki

Producent bram garażowych i przemysłowych z Polski uruchamia Akademię szkoleniową w Fuldzie.

2019-08-09 13:19:52

STOLARKA W PIGUŁCE: Wystawa Innowacji to odpowiedź na potrzeby architektów

Wystawa Innowacji odbędzie się w dniach 3-6 października podczas targów Warsaw Home/Warsaw Build. ...

2019-08-09 12:24:47

Grupa OKNOPLAST realizuje kolejne obietnice CSR

W 2019 roku Grupa OKNOPLAST, duże małopolskie przedsiębiorstwo, znajdujące się w ścisłej czołówce ...

2019-08-09 05:38:54

PGE Obrót do 13 sierpnia przyjmuje oświadczenia odbiorcy końcowego

Osobiście we wszystkich Biurach Obsługi Klienta PGE Obrót, listownie (decyduje data stempla ...

2019-08-09 05:32:30

Ruszyła VI edycja kampanii DOBRY MONTAŻ

Ruszyła kolejna edycja kampanii DOBRY MONTAŻ, która ma na celu szerzenie wiedzy na temat dobrego ...

2019-08-09 05:02:49

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu ...Nowa siedziba amerykańskiej firmy ...

SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...Kontakt