• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

ALGEO I ALGEO SQUARE - z myślą o salonach kąpielowychWiększość z nas zapewne marzy o korzystaniu z łazienki, która wielkością i stylem wyposażenia przypomina salon kąpielowy. Chcielibyśmy dotknąć klimatu luksusu, który skłania do wyjątkowej celebracji kąpieli. Niezależnie jednak od tego, czy rzeczywiście możemy pozwolić sobie na stworzenie w swoim domu takiej przestrzeni, czy też musimy zadowolić się bardziej standardowym rozmiarem łazienki, warto przyjrzeć się ostatnim nowościom Ferro.


W ofercie marki właśnie zadebiutowały nowe modele uzupełniające znane i cenione kolekcje Algeo i Algeo Square. Są to czterootworowa bateria wannowa stojąca, bateria podtynkowa wannowa ścienna, umywalkowa podtynkowa z wylewką długości 18 cm oraz umywalkowa podtynkowa z wylewką długości 22 cm. Rozwiązania te – skądinąd nieczęsto spotykane wśród propozycji producentów armatury łazienkowej – pozwolą na stworzenie łazienki, której wyznacznikami będą nie tylko najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz kąpielowych, ale także elegancja i luksus.

W zestawieniu nowości szczególnie warto zwrócić uwagę na te dedykowane wannie. Czterootworowa bateria stojąca to świetna propozycja do modeli z szerszym rantem, na którym można posadowić elementy zestawu. Ukryty w obudowie wąż prysznicowy nie dość, że nie będzie się skręcał, to dodatkowo nie zajmie cennego miejsca. To charakterystyczne „połączenie” bryły wanny i baterii jest gwarancją ich wyjątkowej spójności estetycznej. Natomiast proponowana bateria podtynkowa to rozwiązanie na miarę najnowszych trendów w wyposażaniu wnętrz łazienkowych. Minimalistyczny design obu serii – Algeo i Algeo Square – to kwintesencja dobrego smaku, którego nie może zabraknąć w łazienkach o cechach salonu kąpielowego.

W przypadku nowych modeli w liniach Algeo i Algeo Square szczególnie warto zwrócić uwagę na podkreślany już wcześniej walor estetyczny. Ukrywają one – czy to pod ścianą, czy to pod obudową wanny – serce armatury, czyli korpus zawierający m.in. mieszacz. Widzimy jedynie niezbędne w codziennym użytkowaniu elementy funkcjonalne baterii, takie jak wylewka, uchwyt sterujący wodą, rączka prysznicowa oraz ozdobna rozeta. Rozwiązania te ułatwiają także utrzymanie baterii w czystości ze względu na ograniczoną na zewnątrz liczbę elementów.

Baterie podtynkowe z linii Algeo i Algeo Square są kompletne, co oznacza, że w zestawie znajdziemy zarówno jej część natynkową, jak i podtynkową. Daje to pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować, a montaż całego zestawu będzie znacznie ułatwiony. Dostęp do elementów montowanych w ścianie możliwy jest po zdjęciu rozety.

W przypadku rozwiązań podtynkowych należy także pamiętać o przygotowaniu się do odpowiedniego montażu takiej baterii. Konieczne będzie wykucie w ścianie otworu, w którym schowane zostaną elementy podtynkowe. Niezbędne okaże się  również przygotowanie kanałów, którymi poprowadzone zostaną rury rozprowadzające wodę. Wysiłek ten z pewnością się jednak opłaci. Efektem będzie nowoczesna i elegancka strefa umywalki czy wanny na miarę prawdziwego salonu kąpielowego.ROTONDO – w starym stylu

Chociaż dziś w łazience króluje styl nowoczesny, często wciąż minimalistyczny, na rynku nie brakuje  zwolenników klasycznego designu. Właśnie z myślą o nich w ofercie marki Ferro pojawił się nowy zawór spustowy (popularny klik-klak) Rotondo.

Rotondo przeznaczony jest do umywalek bez przelewu. Jego montaż jest wyjątkowo prosty, a konstrukcja gwarantuje całkowitą wodoszczelność. Wystarczy jeden ruch dłoni, by zamknąć lub otworzyć odpływ wody. Zawór został wykonany z mosiądzu. Dostępny jest w kolorze starego brązu, który doskonale komponuje się z armaturą w tym samym kolorze.
FERRO  www.ferro.pl
press box

  • POPULARNE
  • NOWE

Przestronnie i wygodnie

Łazienka pod wieloma względami jest pomieszczeniem szczególnym. Podczas jej urządzania musimy ...

2019-07-23 05:31:48

Drzwi wejściowe HT 410 - ciepłe, estetyczne i bezpieczne arcydzieło

Jakie powinny być idealne drzwi zewnętrzne? Wśród najważniejszych aspektów z pewnością wymienimy ...

2019-07-23 05:26:06

Roadshow z Łukaszem Piszczkiem po salonach KRISHOME

Pięć miast, setki kilometrów i zadowolonych uczestników. Tak w skrócie można podsumować intensywne ...

2019-07-19 06:56:46

STOLARKA W PIGUŁCE: W oknach i fasadach przyszłość jest już dziś!

Szyby produkujące prąd i emitujące światło, możliwość wyświetlania filmów i stron internetowych na ...

2019-07-19 06:46:49

OKNOPLAST oferuje perspektywę korzyści za sprawą nowego okna PRISMATIC

Do oferty marki OKNOPLAST został wprowadzony nowy produkt, zapewniający zaawansowane parametry ...

2019-07-18 06:42:59

Jak budować, żeby nie modernizować?

Już za dwa lata w Polsce mają powstawać tylko wysoko energooszczędne budynki. Budowa takiego ...

2019-07-17 06:04:21

Kuchenna przestrzeń artysty

Nie bez kozery mówi się o „sztuce kulinarnej”. Choć jej dzieła istnieją bardzo krótko, potrafi ...

2019-07-16 05:44:21

Klimas Wkręt-met uruchomił platformę sprzedażową e-klimas.com

Firma Klimas Wkręt-met, wiodący polski producent najwyższej jakości technik zamocowań, ...

2019-07-15 07:32:35

KRISPOL rozwija produkcję z elumatec

Kompleksowa, bogata oferta, nowoczesne wzornictwo, wysokiej jakości produkty oraz indywidualne ...

2019-07-10 08:30:30

Aluprof z tytułem Budowlanej Marki Roku 2019

Producent systemów aluminiowych po raz kolejny został doceniony przez profesjonalistów branży ...

2019-07-10 08:22:25

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu ...Nowa siedziba amerykańskiej firmy ...

SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...