• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Eleganckie baterie do łazienek i kuchniCo oznacza słowo „elegancki”? Według słownika języka polskiego – wytworny, pełen klasy i dobrego smaku. Elegancja to zaś perfekcjonizm w wyglądzie i zachowaniu. Często kojarzona jest także ze szlachetnością i pięknem.


Czemu służyć mają te wyjaśnienia? Nakreśleniu granic, w jakich będziemy posługiwać się sformułowaniami „elegancka łazienka”, „elegancka kuchnia”. Dziś mówimy o tych wnętrzach korzystając przede wszystkim z określeń konkretnych stylów: industrialny, klasyczny, inspirowany naturą, czy skandynawski. Można by jeszcze wymieniać. Ich wybór to oczywiście kwestia gustu, przekonań, stylu życia inwestora. Co jednak sprawia, że o danym wnętrzu, niezależnie od jego stylistyki, mówimy że jest eleganckie?

Przepis na eleganckie wnętrze łazienki i kuchni musi składać się z kilku konkretnych składników. Wśród nich z pewnością znajdą się doskonałej jakości materiały, brak kontrowersji i harmonia. Połączenia różnych stylów są możliwe, o ile nie będą nazbyt krzykliwe. Najlepiej, by jedne wynikały łagodnie z drugich. Elegancja nie oznacza bowiem ograniczeń. Jest raczej jak cel, do którego powinniśmy dążyć podczas urządzania naszej łazienki lub kuchni. W eleganckich łazienkach i kuchniach będą dominowały zatem szlachetne materiały, wizualny spokój i wysokiej jakości elementy wyposażenia.

Prezentowana łazienka jest świetnym przykładem eleganckiej aranżacji wnętrza kąpielowego. Głównym jego sekretem jest przestronność oraz estetyczna prostota.

Na ścianach i podłodze dominują wielkoformatowe płytki imitujące kamień. Ich naturalny rysunek oraz delikatna szara barwa nadają decydujący ton wnętrzu. Imponujący roślinny dekor 3D wyznacza kolejne strefy funkcjonalne łazienki – umywalki, wanny oraz wypoczynku. Kubatura tego miejsca pozwala na wprowadzenie kilku niestandardowych rozwiązań, jak np. dużej kamiennej umywalki i ogromnego blatu, na którym ją ustawiono czy leżanki. Dzięki obecności tej ostatniej, łazienkowy relaks nabiera zupełnie nowego znaczenia. Warto zwrócić uwagę na delikatną kolorystykę całości, którą przełamują jedynie drewniane detale.Elegancja to także dbałość o szczegóły. W prezentowanej łazience są nimi wspomniana kamienna umywalka, stojące lustro, czy charakterystyczna armatura. Ta ostatnia pochodzi z kolekcji Adore Ferro. W jej skład wchodzą nowoczesne, ekskluzywne modele takie, jak podtynkowa bateria umywalkowa, wielootworowa wannowa z wyciąganą rączką prysznicową, czy podtynkowa natryskowa. Cechami wyróżniającymi tę rodzinę są smukłe linie wylewek i uchwytów, a także wyjątkowe zestawienie kolorystyczne. Klasyczny chrom połączono tu bowiem z bielą. Kolor w armaturze to od kilku sezonów trend numer jeden, który ostatnio został uzupełniony o coraz to mocniejsze w wyrazie wybarwienia. Połączenie bieli i chromu w prezentowanym wnętrzu podkreśla łagodność i estetyczną spójność wszystkich jego elementów. To one nadają mu elegancji i stanowią o jego ponadczasowości.Kolejne eleganckie wnętrze – tym razem kuchenne. Dominują tu podobne zestawienia kolorystyczne: biel, szarości oraz elementy drewniane. Klasyczne akcenty zostały narzucone głównie przez frezowane fronty kuchennych szafek oraz podłogę ułożoną w tzw. jodełkę. Ale i tu mamy do czynienia z charakterystycznym połączeniem stylów – wystarczy spojrzeć na wyjątkowo nowoczesną lampę zawieszoną nad wyspą. W strefie zlewozmywaka znowu zobaczymy elegancką baterię z serii Adore, tym razem w wersji zlewozmywakowej stojącej. Ta aranżacja ponownie pokazuje, że elegancja we wnętrzach oznacza przede wszystkim estetyczną harmonię, perfekcyjne połączenia materiałów i stylów oraz wysokiej jakości wyposażenie.

FERRO  www.ferro.pl
press box

  • POPULARNE
  • NOWE

Płytka cegłopodobna Stegu - Parma 1 white w systemie z gotową fugą

„Przez żołądek do serca” – wiele historii miłosnych właśnie tak się zaczęło. Ale to nie jedyny ...

2020-01-16 08:12:58

Akademia KRISPOL przeszkoliła już 600 ekspertów

Uruchomiona na początku roku 2019 roku Akademia Eksperta KRISPOL, przeszkoliła już ponad 600 ...

2020-01-16 07:03:42

Bateria do kuchni

Czy ktoś próbował zliczyć, ile razy dziennie odkręcamy wodę w kuchni? Wynik oczywiście uzależniony ...

2020-01-14 07:11:56

Hörmann na targach BUDMA 2020. 4 - 7 lutego 2020, Poznań

Jak bramy garażowe i drzwi wejściowe włączyć w systemy domu inteligentnego? W jaki sposób dopasować ...

2020-01-10 12:41:19

Odpływy liniowe - pomysł na funkcjonalną kabinę prysznicową

Odwodnienie liniowe to dziś jeden z podstawowych elementów wyposażenia minimalistycznej łazienki z ...

2020-01-08 07:52:30

Co przyniesie nowy rok? Trendy wnętrzarskie 2020

Wraz z przyjściem nowego roku często planujemy wprowadzić zmiany w życiu, również takie, które ...

2020-01-08 07:42:28

LORI & SIGMA - ukłon w stronę estetyki

To, co nas otacza, ma wyraźny wpływ na naszą codzienność oraz samopoczucie. Dlatego zadbaj o to, by ...

2020-01-03 07:27:31

DALI BLACK - nowy wymiar ekstrawagancji

Zastanawiasz się, jak sprawić, by Twoja łazienka czy kuchnia nabrały niepowtarzalnego charakteru? ...

2019-12-27 09:26:11

Baterie podtynkowe - kwintesencja nowoczesnych łazienek

Styl nowoczesny wcale nie oznacza jedynie tego, co aktualnie modne. Stworzony po to, by ...

2019-12-23 09:33:11

AURORA ROSE GOLD - biżuteria w Twoim domu

W czasach, kiedy armatura przestaje być już tylko sprzętem użytkowym, a staje się ozdobą, warto ...

2019-12-23 09:27:14

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
Mennica Legacy Tower z fasadą Aluprof - raport z placu budowy

Mennica Legacy Tower z ...Jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji w ...

Green Building po polsku - biurowiec Nowa Fabryczna w Łodzi

Green Building po polsku ...Łódź staje się atrakcyjnym dla przedsiębiorców ...

Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu ...Nowa siedziba amerykańskiej firmy ...