• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Baterie podtynkowe - kwintesencja nowoczesnych łazienekStyl nowoczesny wcale nie oznacza jedynie tego, co aktualnie modne. Stworzony po to, by przeciwstawić się nadmiarowi ornamentyki i dekoracyjności architektury końca XIX wieku sta„Mniej znaczy więcej” - te słowa Ludwiga Miesa van der Rohe, duchowego ojca architektury minimalizmu, najlepiej charakteryzują styl nowoczesny w urządzaniu wnętrz. Jego zasadniczą cechą jest bowiem prostota i harmonia. wia na prostotę, funkcjonalizm i minimalizm. Tak też wyglądają dziś wnętrza urządzone w ten sposób.


Dotyczy to wszystkich elementów wyposażenia, ich kształtów, jak również kolorystyki wnętrza, czy liczby dekoracji. Styl nowoczesny to przede wszystkim dyscyplina, której należy się bezwzględnie poddać jeśli zależy nam na odpowiednim efekcie końcowym. Urządzając łazienkę warto postawić na najwyższej jakości materiały i zaawansowane rozwiązania. To one obok estetycznego puryzmu, zgodnie z zasadą funkcjonalności, odgrywają główną rolę we wnętrzach nowoczesnych.

Precyzyjny dobór wyposażenia, materiałów wykończeniowych i kolorystyki wnętrza w przypadku łazienki w stylu nowoczesnym może wydać się skomplikowany. Warto więc trzymać się kilku podstawowych zasad. Dominującymi barwami powinny być czerń, biel, szarość i beże. Styl nowoczesny nie wyklucza także mocniejszych kolorów. Powinny one jednak pozostać jedynie detalami. Wybierając wyposażenie decydujmy się na rozwiązania innowacyjne, które będą prezentować nie tylko wysoką estetykę, ale także ułatwią i uprzyjemnią codzienne korzystanie z łazienki. Sięgnąć można zatem po toalety typu rimless lub myjące, armaturę podtynkową, deszczownice, czy brodziki wykonane z antypoślizgowego materiału solid surface. Efektownym rozwiązaniem będą także okładziny ścian i podłogi w formie slabów, czyli płytek ceramicznych w megaformatach przekraczających nawet trzy metry długości.   Prezentowana poniżej łazienkowa aranżacja jest kwintesencją nowoczesnego stylu. Formalny minimalizm widoczny jest zarówno w zastosowanych barwach (dominują tu odcienie szarości), w prostych formach wyposażenia oraz ograniczonej liczbie dekoracji. Charakterystyczna dla tego typu wnętrz jest także ich przestronność. Tutaj łazienkę powiększono o znajdującą się obok sypialnię, oddzielając pomieszczenia jedynie szklanym parawanem. Minimalistycznej w formie czarnej wannie towarzyszy wielootworowa bateria stojąca Adore Black firmy Ferro. Armaturę z tej kolekcji w wersji podtynkowej znajdziemy także w strefie umywalki. To rozwiązania, na które szczególnie warto zwrócić uwagę przy urządzaniu łazienki w stylu nowoczesnym. Linia wyróżnia się połączeniem czarnego matu z błyszczącym chromem, które w wyjątkowy sposób wydobywa piękno   kształtów Adore Black.

Kolejna łazienka wpisuje się także w stylistykę wnętrz nowoczesnych. Tu jednak można zobaczyć, jak chłód tego typu aranżacji ożywić za pomocą wprowadzenia intensywnej barwy. Najmocniejszym punktem tej aranżacji jest stylizowana wanna w kolorze ciepłego pomarańczu. Funkcjonalny minimalizm wnętrza podkreśla umywalka wykonana z betonu architektonicznego oraz betonowa posadzka. Znajdują się w nim także efektowne detale, jak wykonane z metalu lampy, płytki typu subway pokrywające całe ściany, czy pomarańczowe wózki pełniące rolę półek na kosmetyki. W strefie umywalki oraz przy wannie postawiono na armaturę w wersji podtynkowej – to baterie Algeo firmy Ferro. W nowoczesnych aranżacjach warto zwrócić szczególną uwagę na te rozwiązania. Pod elegancką rozetą ukrywają one wszystkie elementy konstrukcyjne baterii, dzięki czemu użytkownik widzi jedynie wylewkę, uchwyt sterujący wodą czy rączkę prysznicową.

FERRO  www.ferro.pl
press box

  • POPULARNE
  • NOWE

Płytka cegłopodobna Stegu - Parma 1 white w systemie z gotową fugą

„Przez żołądek do serca” – wiele historii miłosnych właśnie tak się zaczęło. Ale to nie jedyny ...

2020-01-16 08:12:58

Akademia KRISPOL przeszkoliła już 600 ekspertów

Uruchomiona na początku roku 2019 roku Akademia Eksperta KRISPOL, przeszkoliła już ponad 600 ...

2020-01-16 07:03:42

Bateria do kuchni

Czy ktoś próbował zliczyć, ile razy dziennie odkręcamy wodę w kuchni? Wynik oczywiście uzależniony ...

2020-01-14 07:11:56

Hörmann na targach BUDMA 2020. 4 - 7 lutego 2020, Poznań

Jak bramy garażowe i drzwi wejściowe włączyć w systemy domu inteligentnego? W jaki sposób dopasować ...

2020-01-10 12:41:19

Odpływy liniowe - pomysł na funkcjonalną kabinę prysznicową

Odwodnienie liniowe to dziś jeden z podstawowych elementów wyposażenia minimalistycznej łazienki z ...

2020-01-08 07:52:30

Co przyniesie nowy rok? Trendy wnętrzarskie 2020

Wraz z przyjściem nowego roku często planujemy wprowadzić zmiany w życiu, również takie, które ...

2020-01-08 07:42:28

LORI & SIGMA - ukłon w stronę estetyki

To, co nas otacza, ma wyraźny wpływ na naszą codzienność oraz samopoczucie. Dlatego zadbaj o to, by ...

2020-01-03 07:27:31

DALI BLACK - nowy wymiar ekstrawagancji

Zastanawiasz się, jak sprawić, by Twoja łazienka czy kuchnia nabrały niepowtarzalnego charakteru? ...

2019-12-27 09:26:11

Baterie podtynkowe - kwintesencja nowoczesnych łazienek

Styl nowoczesny wcale nie oznacza jedynie tego, co aktualnie modne. Stworzony po to, by ...

2019-12-23 09:33:11

AURORA ROSE GOLD - biżuteria w Twoim domu

W czasach, kiedy armatura przestaje być już tylko sprzętem użytkowym, a staje się ozdobą, warto ...

2019-12-23 09:27:14

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
Mennica Legacy Tower z fasadą Aluprof - raport z placu budowy

Mennica Legacy Tower z ...Jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji w ...

Green Building po polsku - biurowiec Nowa Fabryczna w Łodzi

Green Building po polsku ...Łódź staje się atrakcyjnym dla przedsiębiorców ...

Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu ...Nowa siedziba amerykańskiej firmy ...