Najnowsze wiadomości:
KRISPOL inwestuje w wiedzę swoich partnerów (środa, 17, październik 2018 08:35)
KRISPOL startuje z zimową promocją (wtorek, 16, październik 2018 08:26)
Wyspa w kuchni (wtorek, 16, październik 2018 08:16)
Energooszczędność w żywych odcieniach (czwartek, 11, październik 2018 16:09)
Nowy projekt dbamodom.pl dostępny on-line (środa, 10, październik 2018 14:07)
VALVEX wprowadza do oferty kolejne rozdzielacze (środa, 10, październik 2018 13:58)
Armatura do łazienki - wybierz swoją kolekcję (poniedziałek, 08, październik 2018 15:02)
WnD - polski tygrys okien i drzwi PVC (piątek, 05, październik 2018 12:27)
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Skuteczna ochrona przed upałami


Lato to czas beztroskiego spędzania wolnego czasu na powietrzu i korzystania z promieni słonecznych. Niestety okres ten sprzyja pojawiającym się w ostatnim czasie upałom, które są niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia. Najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza dla dzieci i osób starszych w taką pogodę, jest pozostanie w chłodniejszym domu. Co zrobić, by jednak nie dopuścić do przegrzania naszych czterech ścian? Warto zainwestować w sprawdzone rozwiązania, np. rolety zewnętrzne czy odpowiednie okna. Z pomocą przychodzą też coraz popularniejsze rozwiązania smart.Podczas upałów często chcemy skryć się przed palącymi promieniami słońca w chłodnym mieszkaniu. Pamiętajmy jednak, że nasz dom potrzebuje odpowiedniej ochrony, aby mógł stać się komfortowym schronieniem. Jak uchronić go przed przegrzaniem, by nadal spełniał on funkcje azylu? Odpowiedź tkwi w doborze odpowiednich okien i rolet zewnętrznych. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się także wkraczające coraz prężniej do naszych domów -  innowacje smart home.

Okna na straży naszego komfortu
To właśnie okna są jednym z ważniejszych zabezpieczeń naszego domu. Chronią nas przez cały rok, zimą zabezpieczając domowników przed mrozem, natomiast latem zapewniając regulację termiczną. Jeśli nie zainwestujemy w odpowiednie rozwiązania, nawet najgrubsze rolety nie zapobiegną nagrzewaniu się podłóg, firanek oraz innych elementów wnętrz narażonych na promienie słoneczne, co również wpływa na temperaturę w mieszkaniu. Ważną kwestią jest także dobór szyb.
- Wybierając odpowiednie okna, warto zainteresować się modelami z szybami o powłokach selektywnych. Dzięki warstwie z tlenków metali powłoka ta dopuszcza światło dzienne przy jednoczesnym odbijaniu promieni nagrzewających pomieszczenie. Szyby te warto stosować w oknach od strony południowej oraz zachodniej – radzi Mike Żyrek, Dyrektor Badań i Rozwoju Grupy OKNOPLAST.

Innym sposobem kontrolowania temperatury w pokojach jest również ich wietrzenie. W tym przypadku istotne są odpowiednio dobrane okucia, umożliwiające wielostopniową regulację uchyłu skrzydła w kilku dodatkowych położeniach. Dzięki nim regulacja cyrkulacji powietrza i temperatury jest znacznie prostsza. Należy pamiętać także o prawidłowej instalacji okien, wykonanej przez profesjonalistów, by móc w pełni cieszyć się ich wysoką funkcjonalnością.

Smart home pomoże nam ochłodzić mieszkanie

Dobrym rozwiązaniem na walkę z upałami mogą się także okazać technologie Smart Home, które stają się coraz popularniejsze wśród Polaków. Rozwiązanie Smart OKNOPLAST, pozwala m.in. na automatyczną regulację rolet za pomocą czujnika temperatury i natężenia światła. W przypadku dużego nasłonecznienia, zostaną one zwyczajnie zasunięte, by utrzymać wewnątrz pomieszczenia odpowiednio ustawioną przez nas wcześniej temperaturę. Dzięki dedykowanej aplikacji możemy również ustawić konkretne scenariusze, o których godzinach rolety mają się zasłaniać i odsłaniać. Podobnie jest z oknami, którymi możemy ponadto sterować z każdego miejsca na ziemi. Istotnie wpływa to nie tylko na komfort użytkowania, ale także na bezpieczeństwo.  

- Rozwiązania Smart OKNOPLAST są wygodne i energooszczędne. Składają się z 4 pakietów, dzięki którym każdy może wybrać coś dla siebie. Zaletą jest fakt, że pakiety można rozbudowywać o kolejne urządzenia, tworzą z biegiem czasu w pełni inteligentny dom. – mówi Mike Żyrek, Dyrektor Badań i Rozwoju Grupy OKNOPLAST. - Finalnie dzięki rozbudowie systemu, przy pomocy telefonu możemy sterować nie tylko drzwiami, oknami i roletami ale także m.in. klimatyzacją.

Grupa OKNOPLAST oferuje 4 pakiety sterowania systemem smart home, w zależności od naszych potrzeb - BASIC, MEDIUM, SMARTHOME i SMART HOME PREMIUM.

Wybór odpowiednich rolet
Niestety nie zawsze mamy możliwość wymiany okien w naszych domach i inwestycji w technologie typu smart home. Najczęściej zakup ten wymaga większego nakładu finansowego. Jest jednak inny, tańszy sposób, który pomoże ochłodzić nasz dom podczas upałów. Jest nim wybór odpowiednich rolet. Ich zakup zapewni nam skuteczną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, nie rujnując jednocześnie naszych portfeli. Rolety zewnętrzne zapewniają przede wszystkim dodatkową osłonę wnętrza domu przed nadmierną ekspozycją świetlną. Ten niepozorny dodatek naszego okna oprócz ochrony budynków stanowi przeszkodę dla potencjalnych włamywaczy, a także wycisza uliczny hałas. Obecnie na rynku dostępny jest bardzo duży wybór modeli, umożliwiających dobranie odpowiedniego produktu do swoich potrzeb.

- W ofercie Grupy OKNOPLAST każdy model rolet łączy w sobie wiele funkcjonalnych cech, zachowując przy tym atrakcyjny design. Przykładowy model TERRA to system rolet z wysokogatunkowego aluminium, montowany po zewnętrznej stronie okna. Podwójnie ryflowany profil daje rozwiązanie bardziej estetyczne i odporne na wiatr. Ogromną zaletą tych rolet jest możliwość montażu w każdej chwili, do czego nie jest wymagana wymiana okien. Z kolei produkt SOL jest instalowany we wnęce okiennej razem z oknem. Po montażu stanowi część muru, chroniąc domowników nie tylko przed słońcem, ale również przed włamaniami. Uniwersalne rolety SOL EVOLUTION w okresie zimowym nie dopuszczają do utraty ciepła w domu, zaś w lecie, zabezpieczają przed przegrzaniem. – dodał Mike Żyrek, Dyrektor Badań i Rozwoju Grupy OKNOPLAST.

Odpowiednio dobrane okna, rolety zewnętrzne oraz systemy smart home pomogą nam sprawić, że dom w każdych warunkach atmosferycznych będzie wymarzonym azylem i przyjemną strefą odpoczynku.

OKNOPLAST
press box

  • POPULARNE
  • NOWE

KRISPOL inwestuje w wiedzę swoich partnerów

Firma KRISPOL uruchomiła cykl dedykowanych szkoleń dla właścicieli salonów stolarki otworowej ...

2018-10-17 06:35:15

KRISPOL startuje z zimową promocją

Ostatnia w tym roku promocja firmy KRISPOL właśnie się rozpoczęła. “ZIMA NADCHODZI” to oferta, w ...

2018-10-16 06:26:19

Wyspa w kuchni

Kuchnia z wyspą to marzenie wielu osób poświęcających sporo czasu na przygotowywanie posiłków. Aby ...

2018-10-16 06:16:31

Energooszczędność w żywych odcieniach

Fasada nowej, energooszczędnej siedziby Instytutu RAL w Bonn w bardzo wyrazisty sposób ...

2018-10-11 14:09:08

OKNOPLAST tytularnym sponsorem krakowskiej drużyny koszykówki

Znajdująca się w europejskiej czołówce producentów okien i drzwi z PVC Grupa OKNOPLAST przystąpiła ...

2018-10-11 13:58:56

STOLARKA W PIGUŁCE: Brak rąk do pracy ogranicza rozwój branży

W sierpniu stopa bezrobocia spadła do 5,8% i była najniższa od listopada 1990 roku. To bardzo dobry ...

2018-10-11 13:36:01

Nowy projekt dbamodom.pl dostępny on-line

Grupa PETECKI wraz z firmą Roto, wieloletnim partnerem technologicznym, poszerzyły zakres ...

2018-10-10 12:07:00

VALVEX wprowadza do oferty kolejne rozdzielacze

Rozdzielacze BASE INOX K2 MINI PLUS do ogrzewania tradycyjnego wyposażone zostały w innowacyjne ...

2018-10-10 11:58:38

Schüco na Golf Archi Cup 2018

Już za nami IX Mistrzostwa Polski Architektów w Golfie. Uczestnicy tego niezwykłego sportowego ...

2018-10-09 11:54:47

Duża komora - więcej możliwości. Nowości kuchenne Deante

Nowoczesna kuchnia jest miejscem reprezentacyjnym, często połączonym z salonem i otwartym dla ...

2018-10-09 11:29:15

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...

EPP finalizuje zakup warszawskiej Galerii Młociny

EPP finalizuje zakup ...

EPP (Echo Polska Properties), spółka ...