• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi tarasowych?Duże okno balkonowe z widokiem na ogród to marzenie wielu inwestorów. Choć w teorii drzwi tarasowe nie są wejściem do domu, bardzo często w pełnią taką rolę, zwłaszcza w miesiącach letnich. Nowoczesna architektura oferuje coraz większe przeszklenia, otwiera się na naturę i zmienia perspektywę myślenia o oknach i drzwiach. Jednak design to nie tylko wyjątkowy wygląd, ale także rozwiązania, które gwarantują bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort użytkowników. Wiedzą o tym specjaliści z firmy G-U Polska, producenta techniki okiennej i drzwiowej oraz spółki Krispol, producenta bram i stolarki otworowej. Sprawdź wskazówki ekspertów dotyczące wyboru najlepszych drzwi tarasowych. 


Rozsądne planowanie


Na etapie planowania inwestycji inwestorzy często zastanawiają się czy wybrać system PSK czy HST/HS do swoich drzwi tarasowych, oba rozwiązania umożliwiają realizację dużych konstrukcji szklanych i często są wykorzystywane w nowoczesnych projektach architektonicznych. Wybór takiego przeszklenia to nie tylko walory designerskie, ale również większa ilość światła wpadającego do wnętrza, a dodatkowo piękny widok na ogród. Warto jednak przeanalizować potrzeby i dobrać system, który na co dzień będzie spełniał oczekiwania inwestorów. Tu często pojawia się pytanie – wybrać system PSK czy HST. Otwierając okno w systemie PSK najpierw uchylamy i odsuwamy skrzydło od progu, a następnie przesuwamy po szynie znajdującej się w prowadnicy w dolnej części ościeżnicy, w systemie HST skrzydło ruchome przesuwamy za skrzydło stałe. Obsługa nie wymaga użycia siły, ponieważ skrzydło porusza się na rolkach po ukrytej w podłodze szynie. – Na etapie decyzji klient musi sprecyzować swoje potrzeby. Jeżeli przykładowo posiada dzieci, w domu znajdują się osoby starsze lub poruszające się na wózku inwalidzkim – zdecydowanie polecamy wówczas system HST, który posiada niski próg zlicowany z podłogą. To rozwiązanie pozwala również na uzyskanie dodatkowej przestrzeni – mówi Tomasz Czupryniak, Product Manager firmy KRISPOL.

Nowoczesne rozwiązania podnoszące komfort korzystania z drzwi tarasowych najlepiej wybrać jeszcze przed ich zakupem i montażem. Jak tłumaczy Szymon Krauze z G-U Polska: Po zamontowaniu okna wszelkie zmiany takie jak: montaż napędu czy poszerzenie systemu okuć o dodatkowe akcesoria są już praktycznie niemożliwe.
Prawidłowy montaż dużych przeszkleń wzbogaconych o nowoczesne systemy i technologie daje gwarancję użyteczności na długie lata.

Popraw swój komfort

Drzwi tarasowe powinny być komfortowe w obsłudze. Pomóc w tym mogą automatyczne rozwiązania do drzwi podnoszono-przesuwnych, oparte na całkowicie ukrytej technologii napędowej.

Dzięki takim rozwiązaniom, jak napęd HS ePower, możliwe jest automatyczne sterowanie skrzydłami o ciężarze do 400 kg. System ten jest zasilany przez akumulatory, a drzwi otwiera się nie za pomocą klamki, ale panelu dotykowego. Można również otwierać i zamykać je za pomocą pilota, czytnika linii papilarnych, klawiatury kodowej lub smartfona – dodaje Szymon Krauze.

Nowoczesne rozwiązania docenili również klienci, którzy coraz chętniej decydują się na udogodnienie w postaci systemu sterowania stolarką w domu „za pomocą pilota”. – Otwieranie czy zamykanie drzwi tarasowych za pomocą pilota to jedno, nasi klienci często doceniają możliwość programowania wietrzenia i dostosowania go do swoich potrzeb. To już nie tylko technologiczny gadżet, ale wygoda w codziennym użytkowaniu i oszczędność czasu, na której tak bardzo nam wszystkim zależy – wspomina Tomasz Czupryniak.

Postaw na bezpieczeństwo

Niezwykle istotną cechą drzwi tarasowych, na jaką należy zwrócić szczególna uwagę przy ich wyborze, jest bezpieczeństwo.

Nowoczesne napędy posiadają opcję automatycznego zatrzymywania się przed przeszkodą, co zapewnia całkowite bezpieczeństwo, szczególnie gdy w domu są małe dzieci. Napęd taki automatycznie wykrywa opor większy niż 68N, powodując otwarcie lub cofnięcie skrzydła o 10 cm w zależności od kierunku ruchu. – wyjaśnia Szymon Krauze, Marketing Manager z G-U Polska i dodaje: – Bezpieczeństwo drzwi tarasowych poprawi także mechanizm uniemożliwiający podważenie skrzydła, kontrola stanu zamknięcia drzwi oraz sprzężenie z systemem alarmowym. Poziom bezpieczeństwa podniesiemy też poprzez montaż blaszki przeciwrozwierceniowej osłaniającej zasuwnice od zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem są tu także listwy przymykowe montowane pomiędzy skrzydłami oraz zastosowanie specjalnych dodatkowych zaczepów. Zawsze sprawdzajmy również, czy produkty przeszły testy potwierdzające spełnienie wymagań RC2 – oznacza to, że gwarantują wysoką odporność na włamanie.

Co jeszcze powinno Cię zainteresować?

Rynek oferuje wiele rozwiązań do drzwi tarasowych. Oprócz cech zapewniających bezpieczeństwo, warto także wziąć pod uwagę inne funkcjonalności, które będą nam służyć przez kolejne lata. Specjaliści radzą, jakim cechom warto się przyjrzeć.

Bardzo funkcjonalnym elementem jest też listwa mikrowentylacyjna z anodowanego aluminium, którą można dodatkowo zainstalować w ramie okna tarasowego. Dzięki niej pomieszczenie może być wentylowane w nocy lub w ciągu dnia, podczas naszej nieobecności. Wysunięta listwa sprawia, że powietrze dostaje się do pomieszczenia, a drzwi nadal są zabezpieczone. – dodaje Szymon Krauze, Marketing Manager z G-U Polska. – Ważne jest także zwrócenie uwagi na progi, które powinny zapewniać właściwą izolację, czy amortyzatory, takie jak Silent Close, które zapewniają bezgłośne zamykanie drzwi.

Nowoczesne rozwiązania stosowane w drzwiach tarasowych to nowa jakość w budownictwie. Gwarantują bezpieczeństwo, ale też komfort i wygodę. Decydując się na tego typu produkty, warto postawić na systemowe rozwiązania, które oferują producenci inteligentnych funkcjonalności.

KRISPOL
press box

  • POPULARNE
  • NOWE

Panoramiczny widok w Twoim salonie - nowy system okienno-drzwiowy MB-SKYLINE od Aluprof

Nowy system drzwi przesuwnych MB-SKYLINE idealnie wpisuje się w zasady nowoczesnego designu. Duże, ...

2019-08-16 05:40:29

WIŚNIOWSKI IRONKIDS i ENEA IRONMAM 70.3 Gdynia 2019 za nami

W weekend 9 - 11 sierpnia w Gdyni po raz kolejny odbyły się jedne z najbardziej wymagających ...

2019-08-16 05:30:45

Brak monterów stolarki budowlanej!

Na rynku pracy pogłębiają się trudności z rekrutacją odpowiednich pracowników. W porównaniu do roku ...

2019-08-14 12:01:24

Designerska łazienka

Może być manifestem na cześć designu. Może zrywać ze schematami. Aranżacyjne szaleństwo zawsze musi ...

2019-08-13 05:23:45

Dodatkowe korzyści od PGE Obrót za wybór eFaktury

Oszczędność czasu, monitorowanie płatności, bezpieczeństwo, wygoda i ekologia - takie są zalety ...

2019-08-13 05:05:30

KRISPOL rzuca wyzwanie niemieckiemu rynkowi stolarki

Producent bram garażowych i przemysłowych z Polski uruchamia Akademię szkoleniową w Fuldzie.

2019-08-09 13:19:52

STOLARKA W PIGUŁCE: Wystawa Innowacji to odpowiedź na potrzeby architektów

Wystawa Innowacji odbędzie się w dniach 3-6 października podczas targów Warsaw Home/Warsaw Build. ...

2019-08-09 12:24:47

Grupa OKNOPLAST realizuje kolejne obietnice CSR

W 2019 roku Grupa OKNOPLAST, duże małopolskie przedsiębiorstwo, znajdujące się w ścisłej czołówce ...

2019-08-09 05:38:54

PGE Obrót do 13 sierpnia przyjmuje oświadczenia odbiorcy końcowego

Osobiście we wszystkich Biurach Obsługi Klienta PGE Obrót, listownie (decyduje data stempla ...

2019-08-09 05:32:30

Ruszyła VI edycja kampanii DOBRY MONTAŻ

Ruszyła kolejna edycja kampanii DOBRY MONTAŻ, która ma na celu szerzenie wiedzy na temat dobrego ...

2019-08-09 05:02:49

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu ...Nowa siedziba amerykańskiej firmy ...

SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...Kontakt