• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Dziedzictwo architektoniczne vs. nowoczesne innowacjeRola stolarki otworowej w stylizowanych domach

Nowoczesne okna to nie tylko funkcjonalność ale także odpowiedź na aspekty związane z estetyką, a co najważniejsze z wymaganiami technicznymi pod kątem energooszczędności czy szczelności akustycznej. Co często ważne dla inwestorów, można je z łatwością dostosować do każdego stylu architektonicznego.

Dzisiaj obserwujemy wyraźny rozwój nowoczesnych trendów architektonicznych, które często łączą w sobie innowacyjne rozwiązania technologiczne z minimalistycznym stylem. Budynki charakteryzują się przede wszystkim funkcjonalnością, prostotą formy i wykorzystaniem nowoczesnych materiałów.Jednak architektura ma również drugą stronę, która niezmiennie fascynuje i inspiruje projektantów. Budynki stylizowane na barok, renesans czy klasycyzm są wciąż obecne w krajobrazie, zachwycając swoim pięknem i przypominając o bogatej historii sztuki architektonicznej.Doskonałym przykładem poszukiwań możliwości połączenia nowoczesności z klasycznym urokiem, może być jeden ze stylizowanych domów na Mazurach, gdzie inwestorzy postawili na bryłę budynku nawiązującą do tradycyjnego, polskiego dworku szlacheckiego. Projekty takie zazwyczaj charakteryzują się prostotą, elegancją i minimalistycznym zdobnictwem. W przypadku tego obiektu szczególną rolę odgrywają okna, które dodatkowo zostały podkreślone obramowaniem z cegły, dlatego dobór stolarki, był kluczowym elementem realizacji inwestycji.   

Harmonia nowoczesności i tradycji

Mogłoby się wydawać, że do obiektu w dworkowym stylu zastosować należy tradycyjne okna drewniane. Nic mylnego. Coraz większym zainteresowaniem, nawet przy obiektach stylizowanych czy nawet historycznych, cieszy się aluminiowa stolarka okienna. Okna aluminiowe, dzięki swojej trwałości, elegancji i nowoczesnemu wyglądowi doskonale komponują się z charakterem tego typu budynków. Zapewniają nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność i bezpieczeństwo.

- Jedną z głównych zalet okien aluminiowych jest ich trwałość. Aluminium jest materiałem odpornym na warunki atmosferyczne, co sprawia, że okna nie wymagają częstych napraw i konserwacji. Ponadto, aluminiowe profile są odporne na korozję i działanie szkodliwych substancji chemicznych, co sprawia, że okna zachowują swój pierwotny wygląd przez wiele lat. Aluminiowe profile umożliwiają także zastosowanie różnych rozwiązań, takich jak łukowe okna czy inne niestandardowe kształty, co pozwala na indywidualne dostosowanie okien do charakteru dworku - mówi Małgorzata Bereza, Sales & Marketing Director w NITUS.

Szukając równowagi: jak stolarka otworowa NITUS pomaga w tworzeniu harmonijnych przestrzeni

Kluczem uzyskania harmonii projektu jest zrozumienie potrzeb projektantów i inwestorów.
- Jako producent stolarki otworowej doskonale zdajemy sobie sprawę z różnorodności i złożoności architektury, dlatego oferujemy produkty, które spełniają wszystkie oczekiwania zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych projektów. Wysoka jakość materiałów, nowoczesne technologie i dbałość o detale sprawiają, że produkty marki NITUS doskonale wpisują się w dzisiejsze trendy architektoniczne, będąc jednocześnie uniwersalne i pasujące do różnych stylów i epok – komentuje Małgorzata.W dworkowym, mazurskim domu zastosowano okna HST na profilu Ultraglide, które doskonale sprawdzają się we wnętrzach o podniesionym standardzie, zapewniając doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Natomiast okna RU na profilu Genesis, z charakterystycznym wyglądem i solidną konstrukcją, świetnie komponują się z tradycyjnym wykończeniem elewacji.

Okna balkonowe z niskim progiem oraz ciepłe parapety to nie tylko praktyczne rozwiązania, ale także elementy dodające uroku i elegancji całej przestrzeni. Dodatkowo, szprosy obustronne naklejane nadają oknom wyjątkowego charakteru, podkreślając ich styl oraz tradycyjny wygląd.

Całość w drewnopodobnym kolorze Buk bielony harmonizuje z otoczeniem Mazur, przynosząc do wnętrz naturalny i ciepły wygląd. Klamki Medos Dublin GOLD dodają elegancji i luksusu, podkreślając wysoką jakość zastosowanych produktów.

Uzupełnieniem dla okien są praktyczne plisy, zapewniające intymność i kontrolę nad ilością światła wpadającego do wnętrza. Dzięki nim, wnętrze staje się bardziej przytulne i funkcjonalne, a jednocześnie zachowuje swój tradycyjny charakter.

- W przypadku tej inwestycji mieliśmy okazję zaproponować komplet stolarki okiennej oraz akcesoriów okiennych, które uzupełniają naszą ofertę. Znajdują się w niej nie tylko osłony wewnętrzne takie jak plisy czy rolety wolnowisząca, ale także podtynkowe, nakładkowe i adaptacyjne rolety zewnętrzne, które świetnie sprawdzą się w obiektach modernizowanych. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, a dzięki zaawansowanym technologicznie liniom produkcyjnym jesteśmy w stanie spełnić każde oczekiwania – podsumowuje ekspertka z firmy NITUS.

Architektura jest dziedziną niezwykle zaskakującą i nieograniczoną, która pozwala nam czerpać inspirację zarówno z nowoczesnych trendów, jak i stylów historycznych. Firma NITUS doskonale rozumie tę różnorodność i oferuje produkty, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających projektantów i inwestorów, wpisując się w różnorodność i piękno dzisiejszej architektury.

NITUS