Najnowsze wiadomości:
Prysznic bez niespodzianek! (piątek, 21, kwiecień 2017 14:51)
Kiedy okna nadają się do wymiany? (piątek, 21, kwiecień 2017 08:20)
WIŚNIOWSKI smartCONNECTED w kampanii telewizyjnej (wtorek, 18, kwiecień 2017 14:19)
VALVEX - źródło wody w Twoim ogrodzie (wtorek, 18, kwiecień 2017 09:47)
Outlet Park Szczecin bije rekordy odwiedzalności (środa, 12, kwiecień 2017 09:30)
Nowe panele drzwiowe ALUPROF (wtorek, 11, kwiecień 2017 08:37)
Oryginalne formy baterii kuchennych (wtorek, 11, kwiecień 2017 08:14)
Solid Security partnerem handlowym Winkhaus (poniedziałek, 10, kwiecień 2017 08:11)
Powłoka PVD-Kosmiczne rozwiązania na wyciągnięcie ręki (poniedziałek, 03, kwiecień 2017 12:49)
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Husqvarna: Trawnik skosi się samW tym roku wiosna zawitała do nas wyjątkowo szybko. To znak, że zbliża się czas pierwszego koszenia trawnika po zimie. Idealne koszenie wymaga od nas właściwego sprzętu, zwłaszcza jeżeli chcemy zaoszczędzić cenny czas. Marka Husqvarna służy pomocą. Unikalna seria zautomatyzowanych kosiarek - Automower® sprawi, że trawnik kosi się sam bez Twojej pomocy! Oszczędzaj czas!


Koszenie trawnika to regularny zabieg pielęgnacyjny, który potrafi zająć nam sporo czasu. Jest konieczny, jeżeli zależy nam na estetycznym i atrakcyjnym wyglądzie ogrodu. Tradycyjne kosiarki wymagają jednak nieustannej kontroli ze strony użytkownika, a pełnoetatowy ogrodnik to duży wydatek. Rośnie popularność zautomatyzowanych kosiarek - mogą one pracować 24 godziny na dobę przez cały tydzień, a ich zamontowanie jest proste i zajmuje niewiele czasu.  Zautomatyzowane kosiarki gwarantują nowoczesność i wygodę w każdym ogrodzie bez względu na jego powierzchnię.  

Dlaczego Automower®?
Kosiarki z serii Automower® zostały zaprojektowane tak, aby sprostać najróżniejszym wymaganiom i obsługiwać różne rodzaje ogrodów. Mogą samodzielnie realizować koszenie niezależnie od kształtu trawnika, obecności przeszkód (np. rośliny, mała architektura ogrodowa), ukształtowania terenu czy pogody. Kosiarki tego typu przeznaczone są do pielęgnacji zarówno małych (do 500m²) jak i dużych trawników (do 3000m²). Zastosowane rozwiązania techniczne spowodowały, że ten rodzaj maszyn jest ekonomiczny, cichy, bezpieczny w użytkowaniu oraz lekki z powodu swoich niewielkich rozmiarów. „Kosiarki Husqvarna Automower® są w pełni profesjonalnymi i nowoczesnymi maszynami dbającymi o systematyczną pielęgnację trawnika jak również o środowisko naturalne, ponieważ nie wydzielają do atmosfery niepożądanego dwutlenku węgla ani szkodliwych spalin. Ponadto używanie kosiarek Automower® sprawia, że drobiny ściętej trawy szybko rozkładają się dostarczając rosnącej trawie substancji odżywczych. Co więcej: specjalna konstrukcja napędu i przemyślane oprogramowanie zwiększają wydajność urządzenia na nierównym terenie - kosiarka radzi sobie ze wzniesieniami o nachyleniu do 45% (24 stopnie). To znacznie większe pochyłości, niż te, które możemy kosić maszynami spalinowymi (15 stopni). Niezwykle istotną cechą tych maszyn jest szmer, a nie hałas towarzyszący ich działaniu, no i oczywiście niezmiennie piękny, zawsze skoszony trawnik” – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Automower® w Twoim ogrodzie krok po kroku
Pierwszą czynnością jaką powinno się wykonać jest przygotowanie szkicu działki, wraz  z zaznaczeniem domu, ścieżek, roślinności, różnych obiektów ogrodowych itp. Taki plan ułatwi wyznaczenie terenu roboczego kosiarki oraz podpowie jak optymalnie wydzielić wyspy, czyli miejsca wewnątrz trawnika, które nie będą koszone (rabaty kwiatowe, oczko wodne, mała architektura itd.)
Szkic pozwoli również łatwiej dokonać wyboru miejsca, w którym umieszczona zostanie stacja ładująca kosiarki. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie jej na równiej, płaskiej powierzchni – w centralnej części ogrodu. Jest to istotne, ponieważ stacja z trzech stron – tj. z frontu i po bokach – powinna mieć pozostawioną wolną przestrzeń w promieniu minimum 6 metrów. Po wybraniu odpowiedniego miejsca należy przymocować stację do podłoża, przy pomocy specjalnych śrub, dołączonych do standardowego zestawu Automower®.

Kolejną czynnością jest ułożenie pętli ograniczającej teren działania maszyny, według przygotowanego wcześniej szkicowego planu. Zaczynając pracę, warto jest zostawić początkowy fragment przewodu luzem, dzięki czemu zyskamy odcinek, który zostanie wpięty do stacji dokującej.

„Linia ograniczająca powinna być poprowadzona 30cm od ścian, 20cm od rabat kwiatowych oraz 5cm od ścieżek czy chodników na poziomie trawnika. W miejscach, gdzie z przyczyn konstrukcyjnych kosiarki trawa nie zostanie skoszona (przy murach, płotach) najlepiej wysypać korę, żwir lub w inny sposób zapobiec rośnięciu trawy (obrzeże z kostki). Rozwiązanie takie uwolni nas od dokaszania miejsc trudno dostępnych” – dodaje Jerzy Banaszczyk.

Przewodu ograniczającego nie trzeba zakopywać. Dzięki dołączonym szpilkom, które dociskają kabel do ziemi, nie zostanie on przesunięty lub zerwany. Co więcej, jest on ocynowany i zabezpieczony wysokiej jakości izolacją – w ten sposób niwelowane jest zagrożenie wilgocią. Jeżeli zaś mamy w planach zebranie filcu lub aerację trawnika, przewód powinien zostać zakopany lub ominięty w czasie tych zabiegów. Możliwe jest także poprowadzenie pętli ograniczającej częściowo pod ziemią, a częściowo na powierzchni murawy.

Po rozwinięciu przewodu ograniczającego podłączamy go do stacji ładującej. W tym celu należy użyć łączników dołączonych do zestawu. Przy pomocy kombinerek zaciskamy łącznik na każdej
z dwóch końcówek pętli ograniczającej do momentu usłyszenia kliknięcia. Nadmiar przewodu odcinamy, a następnie łączniki wsuwamy do wtyczki – prawy koniec przewodu do prawej wtyczki, zaś lewy do lewej.

„Jedną z ostatnich czynności jest podłączenie stacji ładującej do transformatora, a tego z kolei do gniazdka elektrycznego, aby naładować akumulator kosiarki. Po dokonaniu montażu, należy sprawdzić poprawność funkcjonowania instalacji. Na płycie ładującej znajduje się dioda, której kolor sygnalizuje stan pętli. Jeżeli widzimy zielone ciągłe światło, oznacza to, że poprawnie przeprowadziliśmy instalację kosiarki. Jedyne, co nam pozostało, to włączenie urządzenia i błogie lenistwo” – komentuje  Jerzy Banaszczyk.

Rodzina kosiarek Husqvarna Automower®:

Automower® 305
Kompaktowa, stylowa maszyna kosi tereny o wielkości do 500 m². Lekka konstrukcja ułatwia przenoszenie urządzenia w przypadku dwóch osobnych ogrodów: z przodu oraz za budynkiem. Maszyna posiada wszystkie cechy rodziny Automower®, powracając automatycznie do stacji, by doładować akumulator. Łatwy w obsłudze podświetlany wyświetlacz oraz klawiatura umożliwiają personalizację ustawień. Posiada alarm i blokadę za pomocą kodu PIN. Maszyna dostępna w kolorze grafitowym, obudowa w kolorze polarnej bieli dostępna jest dodatkowo.

Automower® 320
Zarówno koszenie, jak i ładowanie kosiarki, odbywa się automatycznie, a maszyna może obsługiwać teren o powierzchni do 2200 m2. Kiedy akumulator wymaga doładowania, kosiarka kieruje się do stacji ładującej, ładuje się, a następnie powraca do pracy. Ze względu na dużą częstotliwość koszenia, trawa wygląda znakomicie. Dzięki możliwości zmiany ustawień za pośrednictwem klawiatury i wyświetlacza, maszynę można dostosować do trawników o skomplikowanym układzie, tak aby rezultaty pracy były zawsze doskonałe.

Automower® 330  X

Model mogący kosić trawniki o powierzchni do 3 200 m2. Funkcjonuje podobnie jak model 320, jednak radzi sobie lepiej na terenach nierównych i o bardziej złożonym kształcie. Kosiarka ma również większą wydajność, czyli trawa na danym terenie zostaje skoszona szybciej. Model 330 X posiada zarówno podświetlony wyświetlacz jak i klawiaturę. Aby móc poradzić sobie na większych terenach, bądź trawnikach o skomplikowanym układzie, kosiarka wyposażona jest również w moduł GPS,  który pomaga maszynie docierać do wszystkich rejonów trawnika.

Automower® 220  AC
Wydajny model wysokiej klasy. Zarówno koszenie, jak i ładowanie kosiarki, odbywa się automatycznie, a maszyna może obsługiwać teren o powierzchni do 1800 m2. Kiedy akumulator wymaga doładowania, kosiarka kieruje się do stacji ładującej, ładuje się, a następnie powraca do pracy. Ze względu na dużą częstotliwość koszenia, trawa wygląda znakomicie. Dzięki możliwości zmiany ustawień za pośrednictwem klawiatury i wyświetlacza, maszynę można dostosować do trawników o skomplikowanym układzie, tak aby rezultaty pracy były zawsze doskonałe.

Automower® Solar Hybrid
Automower® Solar Hybrid to pierwsza na świecie w pełni automatyczna kosiarka, zasilana częściowo energią słoneczną. Wypielęgnowany trawnik, czyste sumienie, czysta planeta
Produkt ten zużywa znacznie mniej energii niż jakakolwiek kosiarka konwencjonalna. Oprócz stacji ładującej i akumulatora, kosiarka posiada duże baterie słoneczne. W czasie słonecznego dnia ogniwa słoneczne sprawiają, że kosiarka pracuje dłużej między kolejnymi doładowaniami. Oznacza to koszenie w krótszym czasie, małe zużycie energii oraz wydłużoną trwałość akumulatora. Odpowiednia do trawników o powierzchni do 2 100 metrów kwadratowych, w zależności od ilości światła.


Husqvarna

POLECAMY

  • POPULARNE
  • NOWE

Prysznic bez niespodzianek!

Cenisz nowoczesny design połączony z funkcjonalnością i łatwością obsługi? Chcesz nadać swojej ...

2017-04-21 12:51:25

Kiedy okna nadają się do wymiany?

Myśląc o remoncie mieszkania, rzadko bierzemy pod uwagę wymianę okien, ponieważ ich zużycie nie ...

2017-04-21 06:20:35

KRISPOL przedstawia nowy model ciepłej bramyKRISPOL- wiodący producent kompletu stolarki dla domu: bramy garażowej, okien, rolet, drzwi i ...

2017-04-20 06:07:28

WIŚNIOWSKI smartCONNECTED w kampanii telewizyjnej

WIŚNIOWSKI – producent bram, drzwi i ogrodzeń rusza z kolejną kampanią telewizyjną. Działania ...

2017-04-18 12:19:39

VALVEX - źródło wody w Twoim ogrodzie

Wraz z pierwszymi powiewami wiosny obudź w sobie duszę ogrodnika i stwórz funkcjonalne źródło ...

2017-04-18 07:47:06

Klienci PGE Obrót sięgają po elektroniczne kanały zdalne

Ponad 140 tys. aktywnych profili założonych w elektronicznym Biurze Obsługi Klienta PGE eBOK i ...

2017-04-12 08:50:02

PROJEKTY DOMÓW

reklama mbank

Outlet Park Szczecin bije rekordy odwiedzalności

Outlet Park Szczecin ...

Należący do Echo Polska Properties Outlet Park ...

Echo Polska Properties i Echo Investment kupują Galerię Młociny

Echo Polska Properties i ...

Echo Polska Properties NV (EPP) oraz Echo ...

Sky View Parc - kolejna prestiżowa realizacja ALUPROF w USA

Sky View Parc - kolejna ...

Nowy Jork to miasto ciągłego rozwoju, w którym ...


  • prezent na komunię dla chłopca
  • kwi pierwsza komunia święta to niezapomniany dzień w życiu każdego dziecka oprócz religijnego wymiaru dzieci bardzo prezenty

    prawolingo.pl