Najnowsze wiadomości:
Deante wspiera Rodzinne Domy Dziecka (wtorek, 18, wrzesień 2018 07:55)
Pastelowy komfort (poniedziałek, 17, wrzesień 2018 12:30)
Budynek otwarty na światło i krajobraz (czwartek, 13, wrzesień 2018 11:51)
Kuchnia industrialna w ciepłej odsłonie (wtorek, 11, wrzesień 2018 13:54)
Aluprof z nowym wydawnictwem o trendach (piątek, 07, wrzesień 2018 14:29)
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Urządzamy mieszkanie w stanie deweloperskim: osprzęt elektrycznyZakup mieszkania w stanie deweloperskim to jeden z podstawowych warunków, który muszą spełnić osoby i rodziny, chcące skorzystać z rządowego systemu dofinansowań do pierwszego własnego lokum.

Przed przeprowadzką „na swoje” młodzi ludzie będą musieli nie tylko odświeżyć pomieszczenia, jak w przypadku rynku wtórnego, ale staną przed koniecznością przeprowadzenia gruntownych prac wykończeniowych. Jednym z takich zadań jest staranne rozplanowanie instalacji elektrycznej i wybór odpowiedniego osprzętu. Pomocne w tej kwestii okazać się mogą produkty firmy Ospel.

Własne mieszkanie to dla wielu młodych ludzi marzenie trudne do zrealizowania. Ceny nieruchomości są bardzo wysokie, a banki regularnie zaostrzają warunki przyznawania kredytów. Wraz z początkiem 2014 r. wystartował rządowy projekt dofinansowań, ułatwiający zakup swojego „M” osobom, które nie ukończyły 35 roku życia. Aby skorzystać z systemu dopłat trzeba jednak spełnić szereg wymagań, m.in. dom lub mieszkanie nie mogą przekraczać ustalonej wielkości i ceny za metr kwadratowy, a do tego muszą pochodzić z rynku pierwotnego. Ten ostatni punkt oznacza, że w większości przypadków pierwsze własne „M” będzie w stanie deweloperskim i młodzi ludzie urządzać będą je praktycznie od zera.

Stan deweloperski – trudne wyzwanie czy nieograniczone możliwości?
Zakup mieszkania w stanie deweloperskim dla jednych stanowi duży problem, dla innych sposób na spełnienie aranżacyjnych wizji. Zanim jednak przejdziemy do malowania ścian i układania podłogi, warto przyjrzeć się poprowadzonej przez dewelopera instalacji elektrycznej. Na wstępnym etapie urządzania warto wprowadzić w niej własne poprawki, dzięki czemu będzie można idealnie rozmieścić zarówno domowe sprzęty elektryczne, jak i niezbędne łączniki oraz gniazda. Takie zmiany pozwolą również na zminimalizowanie ryzyka kucia ścian i przerabiania instalacji w przyszłości.

W przypadku mieszkania urządzanego od podstaw, najlepszym rozwiązaniem jest montaż podtynkowego osprzętu elektrycznego, który jest niemal niewidoczny, a do tego zapewnia solidne umocowanie poszczególnych elementów instalacji elektrycznej. Specjaliści z firmy Ospel radzą, by w każdym pokoju zamontować przynajmniej kilka pojedynczych lub podwójnych gniazd wtyczkowych, co pomoże w rozmieszczeniu różnych źródeł światła i ułatwi codzienne korzystanie z urządzeń elektronicznych czy sprzętu AGD. Warto także zdecydować się na montaż gniazd różnego typu, np. z tradycyjnym uziemieniem, uziemieniem schuko czy z przesłonami torów prądowych. Eksperci firmy Ospel proponują również, aby w pomieszczeniach, w których podłączonych będzie wiele urządzeń, np. w kuchni czy salonie, rozważyć zastosowanie systemu modułowego, czyli zamontowanie kilku elementów w wielokrotnej ramce. Co to oznacza w praktyce? Za przykład posłużyć może stworzona przez firmę Ospel kolekcja Karo. W serii tej znaleźć można cały osprzęt, który przyda się w każdym domu, czyli m.in. łączniki tradycyjne oraz ze specjalnym oznaczeniem, a także sterowane pilotem lub dotykiem ściemniacze, gniazda elektryczne, RTV-SAT, czujnik ruchu czy regulatory temperatury. Urządzając w salonie kącik multimedialny można zatem bez problemu skoncentrować w jednym miejscu kilka niezbędnych gniazd: antenowe, głośnikowe, telefoniczne i komputerowe, a w przedpokoju zamontować np. potrójną ramkę i zmieścić w niej łącznik światła, regulator temperatury i czujnik ruchu. W kuchni, czyli w pomieszczeniu, w którym na małej przestrzeni trzeba umieścić wiele urządzeń AGD, sprawdzi się natomiast ramka z kilkoma prostymi gniazdami. Warto dodać, że osprzęt elektryczny z linii Karo możemy montować w ramkach wielokrotnych w pionie lub poziomie – ułatwia to rozmieszczenie go nawet na niewielkiej przestrzeni.

Estetyka też jest ważna
Kolejnym etapem jest aranżacja wnętrz, dobieranie kolorów, wybór mebli i dodatków. Pamiętać jednak należy, że końcowy efekt wizualny w dużej mierze zależy od dopracowania wszystkich szczegółów, dlatego również  osprzęt elektryczny powinien dobrze współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest wybór osprzętu w kolorze białym i prostym designie. Taką właśnie propozycją są geometryczne ramki z lekko wypukłym wnętrzem o zaokrąglonych rogach z kolekcji Karo firmy Ospel. Łączniki i gniazda o delikatnej linii i w jasnych barwach doskonale prezentować się będą zarówno na ścianach o wyrazistym kolorze, np. intensywnej czerwieni czy fioletu, jak i na powierzchni utrzymanej w odcieniach beżu czy szarości. Osoby, które pragną swoje pierwsze mieszkanie urządzić w nieco bardziej oryginalny sposób, powinny sięgnąć po produkty z linii Sonata. Wyjątkowość tej kolekcji najlepiej widać na przykładzie dostępnych w niej ramek – wykonane są one ze szkła, aluminium, drewna, kamienia oraz stali szlachetnej. Jeżeli zestawimy je z gniazdami i łącznikami firmy Ospel w kolorze szampańskiego złota, czekoladowego metaliku czy srebrnego matu to uzyskamy naprawdę interesujący efekt wizualny, a nasze mieszkanie będzie miało wyjątkowy, indywidualny charakter.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego oznacza, że młodzi ludzie swoje pierwsze własne lokum najczęściej nabywają w stanie deweloperskim. W związku z tym muszą oni pamiętać, że zamieszkanie w takim lokum poprzedzone będzie długimi pracami wykończeniowymi i koniecznością decydowania o wielu sprawach technicznych, np. rozmieszczeniu osprzętu elektrycznego. Warto jednak podjąć to wyzwanie i mieć możliwość urządzenia mieszkania całkowicie od podstaw, w zgodzie z własnymi upodobaniami.


OSPEL

  • POPULARNE
  • NOWE

PGE Obrót wspiera i przejmuje Klientów, którzy stracili sprzedawcę prądu

Wzmocniona obsługa zarówno w stacjonarnych placówkach jak i w kanałach zdalnych, a także nowy model ...

2018-09-21 12:42:14

Ponad 100 osób może znaleźć zatrudnienie

Grupa OKNOPLAST, czołowy producent okien i drzwi PVC w Europie oraz jeden z największych ...

2018-09-20 10:45:03

Rusza sklep internetowy z urządzeniami smartHome Somfy

Marka Somfy, producent automatyki domowej oraz rozwiązań inteligentnych uruchomiła internetową ...

2018-09-20 10:38:30

Obiekt Roku w Systemach Aluprof wybrany. Oto zwycięzcy!

14 września 2018 r. podczas finałowej gali poznaliśmy 10 najlepszych brył zgłoszonych do konkursu ...

2018-09-18 12:17:35

Deante wspiera Rodzinne Domy Dziecka

W tym roku łódzka firma Deante po raz kolejny zaangażowała się w pomoc Fundacji Happy Kids.W ...

2018-09-18 05:55:11

STOLARKA W PIGUŁCE: Przed nami Ogólnopolskie Forum Stolarki

Informacje o bieżącej sytuacji na rynku, prognozy i kierunki jego rozwoju oraz gorący temat – jak ...

2018-09-18 05:47:55

Pastelowy komfort

Pastele uspokajają, sprawiają, że wnętrze jest niezwykle przyjazne, urzeka świeżością i ...

2018-09-17 10:30:45

Niespotykana wolność projektowania - drzwi przesuwne Schüco ASE 60/80

Prostota jest często kluczem do najlepszych rozwiązań architektonicznych. Zgodnie z tą zasadą ...

2018-09-17 10:08:20

Z myślą o przyszłości

Firma PETECKI  przede wszystkim inwestuje w zasoby ludzkie oraz nowoczesne technologie. Przekłada ...

2018-09-13 12:40:16

Budynek otwarty na światło i krajobraz

Architektura tego nietypowego domu jednorodzinnego w Singapurze opiera się na zestawieniu ...

2018-09-13 09:51:11

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...

EPP finalizuje zakup warszawskiej Galerii Młociny

EPP finalizuje zakup ...

EPP (Echo Polska Properties), spółka ...