• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

AKTUALNOŚCI

To oni wybiorą najlepsze fasady w Polsce

 

Jeszcze przez kilka tygodni architekci, inwestorzy i wykonawcy mogą zgłaszać swoje realizacje do konkursu Fasada Roku 2022, w którym na zwycięzcę każdej kategorii czeka prestiżowy tytuł i 10 000 zł. O tym, które elewacje są najlepsze w Polsce zdecyduje profesjonalne jury – zobacz, kto w nim zasiądzie!

Czytaj więcej...

 

PGE Obrót zachęca do instalacji PV w zestawie z magazynami energii


O własnej mikroinstalacji fotowoltaicznej warto myśleć w perspektywie połączenia z magazynem energii i usługami pomagającymi zarządzać jej zużyciem. Największy sprzedawca energii elektrycznej z Grupy PGE proponuje szczegółowe i fachowe doradztwo w tym zakresie, pomagając w formalnościach związanych z dofinansowaniem takiej inwestycji.

Czytaj więcej...

KRISPOL - sponsor festiwalu muzyki alternatywnej Powidz Jam Festiwal 2022Ubiegłe lata udowodniły, że Powidz Jam Festiwal to jeden z najpopularniejszych festiwali muzyki alternatywnej w Polsce i najbardziej wyjątkowe wydarzenie na kulturalnej mapie Wielkopolski. W tym roku nie mogło być inaczej. Tegoroczne #JamSessionDoRana odbyło się pod patronatem KRISPOL.

Czytaj więcej...

Yawal wzmacnia ekspansję rynkowąZ ogromną satysfakcją informujemy o dołączeniu do zespołu Yawal S.A. dwóch kolejnych doświadczonych Menedżerów. Są to: George Cannon oraz Mariusz Buchnajzer.

Czytaj więcej...

Czas urlopów i włamań. Ochroń swój domZamknij wszystkie okna i drzwi, poproś sąsiadów o nadzór nad domostwem, zainwestuj w alarm. Te i inne rady mają sprawić, że na urlopie będziemy odpoczywać bez zamartwiania się o to, co zastaniemy po powrocie do domu. A niestety wakacyjną nieobecność lubią wykorzystywać złodzieje. Dlatego o bezpieczny dom powinniśmy zadbać dużo wcześniej. Na co zwrócić uwagę, jeśli planujemy utrudnić życie włamywaczom?

Czytaj więcej...

"Zmierzamy w dobrym kierunku". Rozmowa z Janem Kidajem, Prezesem firmy AliplastRozmowa z Janem Kidajem, prezesem firmy Aliplast, która w tym roku świętuje 20-lecie istnienia.

Czytaj więcej...

Finał III edycji programu Top Dekarze CREATON "Poziom wyżej"Zakończyła się kolejna, III edycja programu Top Dekarze CREATON. Uczestniczący w nim najlepsi dekarze w Polsce brali udział w organizowanych na platformie www.topdekarze.pl webinarach, konkursach i zadaniach specjalnych wymagających od nich dekarskiej wiedzy oraz umiejętności, jak i zapoznania się z bogatą w fachowe treści „Bazą wiedzy”. Po trwającej do samego końca rywalizacji, 30 Top Dekarzy z największą liczbą punktów zdobyło nagrody o wartości do 15 000 zł.

Czytaj więcej...

Techniki zamocowań do konstrukcji drewnianych marki Klimas Wkręt-met dostępne na BIMobject.comFirma Klimas Wkręt-met, lider produkcji technik zamocowań w Europie Środkowej i Wschodniej, udostępnia pliki CAD/BIM na międzynarodowej platformie BIMobject.com. Na platformie znajdują się pliki z rysunkami wkrętów przeznaczonych do budownictwa drewnianego.

Czytaj więcej...

O co tyle hałasu? Jak odgrodzić się od zanieczyszczenia hałasemCoraz poważniej myślimy o ekologii. Walczymy ze smogiem, ograniczamy zużycie plastiku, oszczędzamy wodę, promujemy postawy typu zero waste. Zapominamy jednak o jeszcze jednym, wszechobecnym zanieczyszczeniu – hałasem. Tymczasem, jak wskazuje raport Europejskiej Agencji Środowiska1, hałas w naszym otoczeniu, przede wszystkim ten powodowany przez ruch drogowy, to poważny problem. Czas o nim poważnie pomyśleć. I spróbować przynajmniej w domu odgrodzić się od nieprzyjaznych dźwięków. W jaki sposób? Na to pytanie odpowiadają przedstawiciele branży budowlanej.

Czytaj więcej...