• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

AKTUALNOŚCI

Pierwsza Galeria Roca w Ameryce Łacińskiej już otwartaRoca rozszerza swoją międzynarodową sieć Galerii Roca o nową placówkę w brazylijskim São Paulo. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 15 września 2023 r. Wyjątkowy projekt Roca São Paulo Gallery jest dziełem architektki Fernandy Marques. Miejsce będzie ważnym punktem spotkań i dyskusji działającej tam społeczności architektów i designerów.


Koncept Galerii Roca stworzony został już ponad dekadę temu. Jego silną pozycję potwierdza obecność w największych metropoliach całego świata, m.in. w Barcelonie, Madrycie, Lizbonie, Londynie, Szanghaju czy Pekinie.

- Każda Galeria Roca to nie tylko prezentacja innowacyjnych produktów naszych marek. To także miejsce organizacji różnych inicjatyw kulturalnych. Odbywają się tu wystawy czy spotkania dla architektów i projektantów - mówi Marc Viardot, Dyrektor ds. Marketingu i Projektów Globalnych w Grupie Roca.

Zadaniem każdej Galerii Roca - w tym Roca São Paulo Gallery - jest dostarczanie wiedzy oraz inspiracji, a także stymulowanie wzajemnego zaangażowania rynku, ludzi oraz miasta.

Projekt - z miłości do natury

Roca São Paulo Gallery powstała według pomysłu uznanej brazylijskiej architektki Fernandy Marques. Jej prace zdobyły wiele prestiżowych nagród, m.in. iF Design Award, The International Property Awards, A'Design Award, Red Dot Design Award oraz AD Awards. Fernanda Marques znalazła się tym samym w szacownym gronie architektów, którzy projektowali Roca Gallery na całym świecie. Wśród nich są takie nazwiska, jak Borja, Lucía i Carlos Ferrater (Roca Barcelona Gallery), Carlos Lamela (Roca Madrid Gallery), Carlos Ferruz (Roca Lisboa Gallery), Zaha Hadid (Roca London Gallery), Francesc Rifé (Roca Shanghai Gallery) i Ma Yansong (Roca Beijing Gallery).Stworzona przez Fernandę Marques przestrzeń Roca São Paulo Gallery inspirowana jest naturą. Szklana struktura budynku, która jest hołdem dla lasu atlantyckiego, łączy nowoczesną estetykę, a jednocześnie podkreśla swój głęboki związek z przyrodą. Roca São Paulo Gallery nie tylko manifestuje zobowiązanie Roca do doskonałości architektonicznej i designerskiej, ale także przekazuje istotę Brazylii. Tak o współpracy z Roca i znaczeniu projektu w jej karierze, mówi sama Fernanda Marquez:

- Zaproszenie do projektu Roca São Paulo Gallery było wielkim zaszczytem i wymagało ogromnej odpowiedzialności. Jednocześnie mogłam wyrazić siebie w przestrzeni miasta, łącząc w sobie architekturę, design, innowacje i zrównoważony rozwój. To była także okazja do podzielenia się moją kreatywną wizją. Cieszę się, że mogę w ten sposób wesprzeć rozwój wiedzy i współtworzyć miejsce spotkań profesjonalistów w mojej dziedzinie.

Poznajcie Roca São Paulo GalleryZlokalizowana przy Avenida Brasil, jednej z najbardziej ruchliwych ulic São Paulo, przestronna 1300-metrowa struktura składa się z trzech odrębnych bloków. Każdy z nich został starannie opracowany i prezentuje cechy charakterystyczne dla trzech marek Grupy Roca w Brazylii: Roca, Celite i Incepa. Układ pomieszczeń płynnie zaciera granice między wnętrzem a otoczeniem.

Poza swoją wyjątkową architekturą, projekt wyróżnia się głębokim związkiem z naturą i otaczającym krajobrazem miejskim.Obecność drewna i bujnej zieleni nadaje przestrzeni ponadczasowy spokój, tworząc harmonijną więź z przyrodą. Ogromne, szklane powierzchnie  oferują zwiedzającym panoramiczne widoki na otoczenie budynku. Wizjonerski design ożywa dzięki pomysłom projektanta krajobrazu, Alexa Hanazakiego, który wyjątkowo uchwycił żywiołową i różnorodną naturę Brazylii. Jego koncepcja zakłada łączenie różnorodnych tekstur, kolorów i skał. Wewnątrz projekt nawiązuje do zewnętrznych elementów krajobrazowych, tworząc harmonijną przestrzeń i ciepłą, przyjazną atmosferę.

Dlaczego São Paulo?

Decyzja o otwarciu siódmej Galerii Grupy Roca w São Paulo była podyktowana kilkoma czynnikami. Oprócz bliskości pierwszej fabryki firmy w Jundiaí (w stanie São Paulo), miasto ma strategiczne znaczenie jako ośrodek ekonomiczny i kulturalny.- Niepodważalne znaczenie ekonomiczne, społeczne i kulturalne miasta, połączone z jego rolą w dziedzinach architektury i designu, czyni São Paulo epicentrum nowych trendów - zauważa Sergio Melfi, Dyrektor Zarządzający Roca Brasil.

Jako największa metropolia Ameryki Łacińskiej, São Paulo jest również znane jako miejsce ważnych wydarzeń związanych z architekturą i designem. Roca Gallery wyróżnia się na tym tle i jest po to, aby współtworzyć takie przedsięwzięcia.

Miejsce dialogu

Roca tworzy Galerie Roca od 2009 r. aby zachęcać do dialogu ze społeczeństwem i profesjonalistami, z którymi firma dzieli ciekawość i zainteresowanie designem oraz innowacjami w przestrzeni łazienki. Cel ten jest zrealizowany poprzez sieć galerii zlokalizowanych w różnych miastach na całym świecie. To miejsca otwarte dla publiczności, w których odbywają się wystawy, debaty, prezentacje i które wraz z ekspozycją innowacji Roca, przekazują istotę i wartości marki.
Strona internetowa rocagallery.com rozszerza wizję projektu Grupy Roca. Dzięki współpracy z ponad 160 międzynarodowymi specjalistami, rocagallery.com to miejsce opinii i dzielenia się wiedzą na temat architektury, designu, innowacji i zrównoważonego rozwoju.

Grupa Roca jest światowym liderem w dziedzinie projektowania, produkcji i sprzedaży produktów łazienkowych dla architektury, budownictwa i designu wnętrz. Założona w 1917 r. w Barcelonie, łączy tradycję i wiedzę z pasją do innowacji i szacunkiem dla środowiska, mając na celu zaspokojenie potrzeb ludzi i przyczynianie się do poprawy dobrobytu społeczeństwa.

Sercem wszystkich działań Grupy jest zasada zrównoważonego rozwoju. Dzięki codziennemu zaangażowaniu ponad 21 tys. pracowników, firma wdraża tę kulturę w 170 krajach, w których działa oraz w 76 fabrykach. Rodzinna Grupa Roca jest liderem rynku w Europie, Ameryce Łacińskiej i Indiach. Posiada również silną pozycję w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Australii i Afryce. Dzięki temu jest światowym liderem w swojej branży.


ROCA
press box