• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

AKTUALNOŚCI

Mistrzostwo wraca do Oświęcimia. Triumf Biało-Niebieskich!Jako Austrotherm, mamy zaszczyt być częścią triumfu Re-Plast Unii Oświęcim, która zdobyła Mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie w sezonie 2023/2024. Złotego gola na wagę zwycięstwa i dziewiątego w historii tytułu mistrzowskiego zdobył Litwin, Mark Kaleinikovas.


Finał w hokeju na lodzie pełen emocji

Finał, który obfitował w emocje i napięcie, pokazał prawdziwą siłę i determinację drużyny Unii. Po sześciu spotkaniach play-off-u był remis 3:3. W miniony piątek (12.04) Unia zagrała koncertowo, gromiąc rywali 5:0. Siódmy, niedzielny mecz nie przyniósł goli w regulaminowych 60 minutach gry. Dopiero w dogrywce – grając trzech na trzech – bramkę strzelił Kaleinikovas, Litwin występujący w barwach Unii.

Sukces oświęcimian skomentował prezes firmy Austrotherm Jerzy Płonka – “Zawsze podkreślałem, że nasza firma dzieli wiele wspólnych wartości z hokejem na lodzie. Zarówno w Austrotherm, jak i w Unii Oświęcim, dążymy do doskonałości, nieustannie pracując nad ulepszaniem naszych umiejętności i produktów. Współpraca, determinacja i pasja do tego, co robimy, są kluczowe zarówno na lodowisku, jak i w naszej codziennej pracy. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Unię Oświęcim w ich drodze do zdobycia Mistrzostwa Polski.”

Unia Oświęcim pokazała siłę charakteru


Unia pokazała, że klucz do sukcesu leży w ciężkich treningach, niezłomnym charakterze i odporności psychicznej. Po długich latach oczekiwania, oświęcimianie znów są na szczycie polskiego hokeja. Jako Austrotherm, cieszymy się, że mogliśmy towarzyszyć im w tej podróży.

Powrót po 20 latach na szczyt


Biało-niebiescy wrócili na mistrzowski tron po 20 latach przerwy. Wcześniej ośmiokrotnie sięgali po złote medale mistrzostw Polski. Unia była też dziewięć razy wicemistrzem kraju i ma w dorobku trzy brązowe medale. Dwukrotnie sięgnęła po Puchar Polski.

“Wierzyliśmy w zwycięstwo Unii. To była podróż pełna determinacji, pasji i niezłomnej woli zwycięstwa. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tej niesamowitej podróży. Czekamy na kolejne triumfy w przyszłych sezonach.” – wynik finałowej potyczki podsumował Bogdan Chlebowski, wiceprezes Austrotherm.

Tradycje i przyszłość


Unia ma wielkie tradycje hokejowe i liczne grono kibiców. Polski hokej przeżywa renesans, a Unia Oświęcim w przyszłym sezonie zagra w Hokejowej Lidze Mistrzów. Jako Austrotherm, jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli dalej oglądać ten zespół w ich przyszłych wyzwaniach. Gratulacje dla całego zespołu Unii Oświęcim!

Austrotherm
press box