• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Chłodzenie potrzebne od zarazPełne słońce i temperatura powyżej 30 stopni – to wymarzony scenariusz na letnie, wakacyjne dni. W takich warunkach najlepiej spędzać czas nad wodą lub w parku.  Co robić, gdy w takie upały musimy pracować i przebywać wiele godzin w pomieszczeniach? Ulgę przynoszą wentylatory, cyrkulatory i klimatyzatory, które szybko znikają ze sklepowych półek.


Kalendarzowe lato jeszcze się nie rozpoczęło, a wielu z nas już cieszy się z przerwy od gorących dni. Wysokie temperatury, szczególnie w mieście, potrafią być bardzo uciążliwe. Na upały powinny uważać szczególnie osoby starsze oraz dzieci. Przed gorączką letnich dni możemy ustrzec się w domu lub biurze, wybierając odpowiednie urządzenie.

W tym roku sezon sprzedaży asortymentu do chłodzenia powietrza rozpoczął się z opóźnieniem z uwagi na wyjątkowo chłodny maj. Dopiero na początku czerwca zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania klientów urządzeniami do wentylacji i klimatyzacji.  Obecnie staramy się na bieżąco uzupełniać dostawy, ale zapotrzebowanie jest tak duże, że kończą się już zapasy u dostawców. – mówi Dorota Tetiurko z działu zakupu MediaMarkt.

Wybierz produkt dopasowany do swoich potrzeb

Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta wentylatorów posiadających różne funkcje. Dlatego zanim dokonamy zakupu, warto sprawdzić, co oferują  producenci oraz poszukać produktu, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

W sklepach MediaMarkt oraz na stronie mediamarkt.pl można znaleźć duży wybór wentylatorów, klimatyzatorów, klimatorów wielu producentów - począwszy od marek własnych OK, Koenic, produkowanych specjalnie dla naszej sieci, przez marki specjalizujące się w produktach sezonowych, takie jak Sencor, MPM, HB, po wyżej wyspecyfikowane marki Stadler Form, Electrolux, Dyson. - mówi Dorota Tetiurko.

Wentylatory biurkowe to jedne z najtańszych urządzeń, których ceny zaczynają się od ok. 40 zł. Zajmują mało miejsca, więc świetnie sprawdzą się na mniejszej przestrzeni, zapewniając punktowe chłodzenie. Różnią się mocą (z reguły od 20 do 40W) oraz wielkością śmigła – im szersze, tym większy strumień chłodnego powietrze i zasięg działania.

Ulgę w upale przyniosą też wentylatory stojące o jeszcze większym zasięgu. Zwykle posiadają 2 lub 3 stopnie nawiewu. Możemy wybrać model z pilotem, który ułatwi sterowanie urządzeniem, bez konieczności wstawania za każdym razem, gdy chcemy zwiększyć lub zmniejszyć moc. Wentylatory stojące posiadają moc od 40 do 60W, regulowaną wysokość (do ok. 150 cm) oraz zakres obrotu dochodzący do 90 stopni. Mamy także do wyboru modele kolumnowe, które zamiast jednego śmigła posiadają wiele skrzydełek, a nawiewem dorównują tradycyjnym wiatrakom o mocy ok. 40W. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że zajmują niewiele miejsca. Ciekawym rozwiązaniem jest produkt złożony całoroczny -oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora - Dyson Pure Cool Link TP02.

Przykładowe produkty:
Wentylator biurkowy Sencor SFE2327 - 79,90 zł
Wentylator biurkowy Sencor SFE 4037 – 139 zł
Wentylator kolumnowy Stadler Form Peter - 799 zł
Oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora Dyson Pure Cool Link TP02  - 1899 zł


Wyrównaj temperaturę – zarówno latem, jak i zimą

Warto rozważyć zakup sprzętu, który posłuży nam przez cały rok. Dobrym wyborem będzie cyrkulator, który wprawia powietrze w ruch i zapewnia równomierne rozprowadzenie po całym pomieszczeniu. Proces ten pozwala na wyrównanie temperatury, dlatego cyrkulatory świetnie sprawdzą się w mieszkaniu zarówno latem, jak i zimą.

Przykładowe produkty:
Cyrkulator HB AC3040S - 149 zł
Cyrkulator MPM  MWP-18 - 189 zł

Efektywność ponad wszystko

Klimatory i klimatyzatory to bardziej zaawansowane i droższe urządzenia, posiadające funkcję chłodzenia z wykorzystaniem skraplacza umieszczonego wewnątrz obudowy. Droższe modele są wyposażone w rurę odprowadzającą ciepło i wilgoć na zewnątrz budynku. Ceny klimatyzatorów w porównaniu do wiatraków są znacznie wyższe (od ok. 900 zł do ponad 2000 zł), dlatego gdy już zdecydujemy się na taki zakup, warto wziąć pod uwagę wydajność urządzenia, która zależy od jego mocy. Aby ustalić minimalną potrzebną moc, należy pomnożyć wysokość pokoju przez powierzchnię, dzięki temu otrzymamy wynik w metrach sześciennych. Na każdy m3 potrzebujemy 45W mocy klimatyzatora.  Powinniśmy uwzględnić dodatkowe czynniki, np. okna skierowane na południe powodują, że pomieszczenie bardziej się nagrzewa. Warto zwrócić uwagę na parametr przepływu powietrza (mocne klimatyzatory mogą „przerobić” w godzinę nawet 300 m3 powietrza), prędkość, która może być regulowana ręcznie lub automatycznie oraz na zakres ustawień temperatury. Klimatyzatory mogą mieć również dodatkowe wyposażenie, np. wyświetlacz LCD, programator czasowy, pilot na podczerwień, kółka.

Przykładowe produkty:
Klimator  HB AC0075DWRC  za 399 zł
Klimatyzator Electrolux EXP34U338CW za 1999 zł

Przed podjęciem decyzji o zakupie urządzania warto odwiedzić sklep MediaMarkt w swojej okolicy i zapytać fachowy personel o radę. To najprostszy i najwygodniejszy sposób, żeby wybrać produkt, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.MediaMarktSaturn Polska
press box

  • POPULARNE
  • NOWE

Startuje Bezfuszerki.pl - pierwszy ogólnopolski, profesjonalny portal o posadzkach

Tworzony we współpracy z ekspertami, rzeczoznawcami oraz uznanymi organizacjami branżowymi stanowi ...

2019-10-11 12:22:23

Październik pod znakiem smart promocji w Happy Home Somfy Październik pod znakiem smart promocji w ...

Jesień to dobry moment na decyzję o budowie nowego domu czy remoncie apartamentu. Już na etapie ...

2019-10-11 11:45:25

Jak wybrać okna na rok 2021?

Już za dwa lata w Polsce mają powstawać tylko wysoko energooszczędne budynki. Jednym z kryteriów, ...

2019-10-11 05:55:18

Innowacja Roku 2019 dla firmy PETECKI

Udział w WYSTAWIE INNOWACJI zaowocował zdobyciem statuetki Innowacja Roku 2019. Nagrodę przyznała ...

2019-10-10 05:54:35

Somfy po raz piąty liderem automatyki domowej

Marka Somfy po raz piąty utrzymuje pozycję wiodącą w branży automatyki domowej. Kolejny tytuł ...

2019-10-10 05:44:18

Aluprof 11 raz podwójnym Liderem Rynku Stolarki

Na zakończenie tegorocznego Ogólnopolskiego Forum Stolarki, najważniejszego krajowego wydarzenia ...

2019-10-10 05:34:00

OKNOPLAST poszerza asortyment i wprowadza na rynek nowoczesną bramę garażową Dekedo

Od listopada w portfolio marki OKNOPLAST znajdą się także bramy garażowe. To bardzo ważny krok i ...

2019-10-09 06:47:59

Naturalny minimalizm

„Mniej znaczy więcej” to zwięzła maksyma architekta Ludwiga Mies van der Rohe’a najpełniej ...

2019-10-08 05:45:59

Światowe premiery na Wystawie Innowacji - czy stolarka może pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi?

Branża stolarki budowlanej należy do jednej z najbardziej innowacyjnych. Szyby generujące prąd i ...

2019-10-08 05:34:29

KRISPOL z premierami na Wystawie Innowacji

Pierwszy tydzień października inauguruje ważne wydarzenie w branży budowlanej. Wystawa Innowacji na ...

2019-10-04 07:04:08

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu ...Nowa siedziba amerykańskiej firmy ...

SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...Kontakt