• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Klasycznie i z klasą - łazienka z akcesoriami w starym brązie„Klasyka” to czerpanie z tradycji, z tego, co określono jako doskonałe i mające nieprzemijającą wartość. To też pewien przyjęty standard, uznany za dobry, a nawet wybitny, do którego warto się odwoływać.


Styl klasyczny we wnętrzach przejawia się więc w stosowaniu znanych od dziesięcioleci sprawdzonych form, dodatków i ornamentów. Jest synonimem ponadczasowej elegancji i wysokiej jakości.

Baza aranżacji, którą są ściany, ma zwykle neutralną kolorystykę. Może to być biel, beż albo spokojna, oliwkowa barwa, ładnie współgrająca z bielą kafli, sufitu i ceramiki łazienkowej. Na takim tle wyśmienicie udaje się wyeksponować wolnostojącą owalną wannę o ozdobnej podstawie, a także równie efektowną umywalkę na postumencie. Stylowe elementy wyposażenia harmonizują z pięknymi dekoracjami w postaci sztukaterii i gzymsów. To także wspaniałe towarzystwo dla wysmakowanej armatury, na przykład z serii Antica w szlachetnym odcieniu starego brązu.

Bateria wannowa z tej kolekcji przykuwa wzrok krzyżowymi pokrętłami stylizowanymi na dawne, a także rączką przywołującą skojarzenia ze słuchawką telefoniczną z przeszłości. Zwraca uwagę kunsztownie wyprofilowaną wylewką i gustownym przełącznikiem wanna/natrysk.

Równie dużo szyku ma stojąca bateria umywalkowa Antica, także wyposażona w dwa ozdobne pokrętła i łagodnie wygiętą wylewkę.

Miękkimi zaobleniami i pokrętłami krzyżowymi charakteryzuje się też bateria natryskowa. Choć są to modele wizualnie hołdujące przeszłości, technologicznie stanowią nowoczesne urządzenia z najwyższej półki. Wyposażone w regulatory ceramiczne potrafią długo i bez awarii służyć w łazience, dopasowując się do każdego trendu bazującego na klasyce, od glamour po retro.

Z armaturą o klasycznym looku świetnie harmonizują specjalnie zaprojektowane akcesoria Antica w odcieniu starego brązu. To na przykład półka ze szkła zamocowana na ozdobnych okuciach. Efektowny dozownik na mydło, a także dekoracyjna mydelniczka, łączące metal ze szkłem, są przystosowane do zamocowania na ścianie, co czyni je bardzo praktycznymi akcesoriami łazienkowymi, które nie zajmują miejsca ani nie zsuną się przypadkiem z umywalki czy jej blatu.

W tej nietuzinkowej kolekcji znajdziemy szykowne wieszaki na ręczniki, pojedyncze i podwójne, tak samo elegancki uchwyt na papier czy szczotkę do WC.

Co ważne, w zbudowanej na klasycznej bazie aranżacji nie ma mowy o przytłoczeniu ciężkim, dworkowym stylem. Kompozycja jest dostojna, ale cechuje ją też wyjątkowa lekkość. Wpływ na to ma chociażby wielkie okno ze szprosami, wpuszczające do wnętrza mnóstwo naturalnego światła. Odbija się ono w licznych opalizujących powierzchniach, w szklanych taflach, które tworzą kabinę prysznicową, w okrągłym lustrze w złotym obramieniu. Błyszczące przedmioty „łapią” światło i spowijają nim całą łazienkę. W tym salonie kąpielowym połyskuje nawet naśladująca lakierowane deski podłoga!

Wieczorem głównymi sprawcami całkiem nowej gry świetlnej stają się za to kinkiety o klasycznych kloszach ze złotymi, efektownie wygiętymi elementami mocującymi.
FERRO
press box