• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Minimalizm w łazienkowym wnętrzuStyl minimalistyczny ma swoje korzenie w japońskiej filozofii życiowej znanej jako zen. Koncepcja ta promuje ograniczenie zbędnych elementów i koncentrację na kluczowych aspektach. Stąd też nowoczesne wnętrza często odzwierciedlają spokój i harmonię.


Maksymalna funkcjonalność i efektywność to cechy każdego pomieszczenia zaprojektowanego w omawianym nurcie. Wszystkie elementy mają służyć określonemu celowi, sprawiając, że przestrzeń jest bardziej wydajna i praktyczna, co stanowi fundamentalną zasadę minimalizmu. Plany często są otwarte, usunięte zostają przegrody i ścianki prysznicowe. Najczęściej wybierane kolory to biel, szarość, beż i czerń. Można także dodać akcenty kolorystyczne, ale w umiarkowanych ilościach. Materiały wysokiej jakości nadają luksusowy wygląd, a geometryczne formy, jak kwadraty i prostokąty, przeważnie pojawiają się w meblach i płytkach ceramicznych. Dyskretne źródła światła mogą być wbudowane w sufit lub ściany, tworząc niepowtarzalny klimat. Minimalistyczne łazienki wykorzystują ukryte półki, szafki i schowki, aby utrzymać porządek, a schludny wygląd otrzymują poprzez usunięcie niepotrzebnych ozdobników i dekoracji. Najbardziej znana sentencja Ludwiga Mies van der Rohe „Mniej znaczy więcej" stała się dewizą dla wielu projektantów. Fascynacja prostymi formami oraz zmniejszeniem liczby detali nadal jest uważana za główny nurt zarówno w designie, jak i architekturze.

Subtelna wygoda
Przestronny salon kąpielowy oświetlony wysokimi, wąskimi oknami prezentuje się imponująco. Minimalistyczny design szafki umywalkowej dopasowano kolorystycznie do wykończenia płytek ściennych. Jasna, jednolita powierzchnia posadzki betonowej odbija promienie słoneczne i wzbogaca delikatną fakturą. Stojąca bateria umywalkowa z kolekcji STILLO marki FERRO, wykonana w chromowanym wykończeniu, idealnie dopełnia białą nablatową umywalkę. W obszarze kąpielowym nowoczesna wanna sparowana została ze ścienną wersją STILLO. Jej ergonomicznie wyprofilowany uchwyt i wysoce wydajne regulatory zapewnią wygodę użytkowania. Świetnie współgra ona z innymi akcesoriami FERRO jak wieszak na ręcznik czy dozownik mydła. Nawet widoczny syfon o współczesnej formie został pokryty chromem.

Nowoczesna elegancja
W ekskluzywnej łazience utrzymano monochromatyczny charakter, łącząc biel i czerń z odcieniami szarości. Całe wnętrze emanuje subtelnym światłem, pochodzącym z niewidocznych opraw. Przestrzeń charakteryzują przede wszystkim proste linie i kształty. W obszarze umywalki zwraca uwagę eleganckie wcięcie z abstrakcyjnymi grafikami. Umywalka podblatowa, dyskretnie schowana w szerokim blacie zabudowy, uzupełniona jest podtynkową baterią ADORE BLACK-CHROME. Imponującą czarną wannę wyposażono natomiast w 4-otworową baterię z tej samej kolekcji. Jej wyciągany wąż prysznicowy nie tylko ułatwia utrzymanie czystości, ale także wpływa na estetykę tego pomieszczenia.Pastelowe marzenieMinimalizm w bardziej odważnej odsłonie uwzględnia efektowne wykorzystanie kafli w formie heksagonów o pastelowych kolorach, co nadaje spokój i wypełnia optymizmem. Kolory wyciszone są szarością, zarówno posadzki, jak i ścian. Prosta szafka wyjątkowo komponuje się z nablatową umywalką zestawioną z baterią FERRO ONE. Obrotowa wylewka sprawia, że jest ona praktyczna nawet przy większych misach. W strefie kąpielowej z zabudowaną wanną zaproponowano chromowaną armaturę z tej samej serii, połączoną z zestawem natryskowym z deszczownią RONDO LUX o regulowanym rozstawie uchwytów.FERRO www.ferro.pl
press box