• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Nowoczesne systemy ścian wewnętrznych od AluprofOtwarte przestrzenie w budynkach pozwalają na zabawę światłem, swobodny podział na pomieszczenia i strefy oraz aranżacyjne eksperymenty z użyciem prostych form. Wykorzystanie wyjątkowych materiałów, takich jak szkło i aluminium, umożliwia tworzenie modnych, komfortowych i funkcjonalnych wnętrz, eliminując jednocześnie problemy związane z akustyką, prywatnością czy bezpieczeństwem.


Ściany wewnętrzne z przeszkleniami wykorzystuje się w architekturze w celu uzyskania otwartej przestrzeni, charakteryzującej się wyjątkowym designem i funkcjonalnością. Szklane ściany, w których nie sposób dojrzeć miejsca łączenia, dobrze wkomponowują się w minimalistycznie urządzoną przestrzeń biurowców, czy obiektów użyteczności publicznej, takich jak banki lub galerie handlowe. Pomagają wyeksponować ciekawe rozwiązania architektoniczne np. bardzo wysokie witryny lub sufity. Neutralny charakter szkła pozwala na zestawienie go z różnymi materiałami – w połączeniu z metalem czy drewnem tworzy nowoczesne, choć wciąż przytulne wnętrza. Oprócz walorów dekoracyjnych systemy ścian wewnętrznych gwarantują szereg funkcjonalności. Zwiększają transparentność, umożliwiając przenikanie naturalnego światła dziennego, niezbędnego do efektywnej pracy. Natomiast przemyślana konstrukcja pozwala na dowolną organizację pomieszczeń i stref użytkowych.

Stylowe witryny sklepowe

Podczas konstruowania szklanych przegród wewnętrznych w galeriach handlowych konieczne jest zastosowanie rozwiązania oddzielającego i wygłuszającego przestrzeń. Funkcję tę spełni system MB-EXPO marki Aluprof ze szkleniem będącym elementem nośnym konstrukcji, który dodatkowo nie ograniczy wizualnie zabudowanego pomieszczenia. Dostępnym wariantem tego rozwiązania jest MB-EXPO MOBILE, czyli system ścian wewnętrznych, z których można wykonać wysokiej jakości segmenty drzwi parkowanych i składanych. Ze względu na możliwość zabudowy wysokich, nawet 4-metrowych pomieszczeń oraz uzyskania szerokich, otwieranych drzwi, system doskonale sprawdzi się także w pomieszczeniach biurowych. Niekwestionowaną funkcjonalność oraz lekkość i estetykę, nawet w przypadku wielkogabarytowych konstrukcji, zapewni stała głębokość profili bez względu na grubość zastosowanych szyb, a także niewidoczne uszczelki przyszybowe.

Praktyczne rozwiązanie dla biura

Projektanci nowoczesnych biur muszą stosować się do wielu wytycznych, mających na celu zapewnienie ich użytkownikom komfortowych warunków do pracy. Jedną z nich jest akustyka – cisza w przestrzeni biurowej to  jeden z gwarantów efektywności pracowników. Przy wykorzystaniu systemu MB-80 OFFICE od Aluprof możliwe jest wygłuszenie pomieszczenia i jego aranżacja w eleganckim stylu, bez konieczności stawiania masywnych ścian. System wewnętrznych ścian działowych dwuszybowych MB-80 OFFICE służy do wykonywania przegród zapewniających akustykę na poziomie 50 dB. Wartość ta zależy od rodzaju wybranego wypełnienia: szyby, płyty meblowej czy płyty gipsowo-kartonowej. Duża sztywność kształtowników pozwala na wzniesienie nawet 6-metrowej konstrukcji, co w połączeniu z szerokim zakresem załamania ściany od 90° do 180° daje niemal nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz.Zaletą konstrukcji jest uniwersalność – decydując się na przezierny lub nieprzezierny wariant, można urządzić przestrzeń biurową wg własnych upodobań. Możliwy jest także montaż żaluzji wewnętrznych, które pomogą zachować prywatność np. podczas ważnego spotkania z kontrahentami. Gamę funkcjonalności dopełnia opcja podpięcia urządzeń biurowych wprost do gniazdek znajdujących się w ścianie, dzięki montażowi osprzętu elektrycznego wewnątrz przegrody.

Eleganckie wnętrze biura

Z kolei systemy MB-45 i MB-45 OFFICE marki Aluprof, ze względu na uniwersalność i duże możliwości w zakresie zabudowy wysokich pomieszczeń, dedykowane są do konstruowania lekkich, a zarazem solidnych przegród w pomieszczeniach konferencyjnych i biurowych z wyraźnie zaznaczonymi drzwiami. W przypadku systemu MB-45 OFFICE elementem nośnym ścianki może być szyba hartowana. Rozwiązanie to sprawdza się podczas budowy ścian działowych stałych bądź całoszklanych skrzydeł drzwi – rozwieranych i wahadłowych. Z kolei wykorzystanie systemu MB-45 pozwala na wznoszenie różnych typów ścian działowych, okien, drzwi włącznie z tymi przesuwanymi ręcznie i automatycznie, wiatrołapów i wielu innych konstrukcji przestrzennych. O wyjątkowych właściwościach tego rozwiązania stanowi fakt wykorzystania jego elementów w przegrodach i drzwiach dymoszczelnych MB-45D w klasach S200 (Sm), Sa.Bezpieczeństwo użytkowników

Projektowanie nowoczesnych obiektów biurowych odbywa się z poszanowaniem potrzeb użytkowników, których zdrowie i bezpieczeństwo stawiane jest na pierwszym planie.

–  Aby wyjść naprzeciw potrzebom architektów, którzy chcą tworzyć eleganckie, funkcjonalne i zarazem bezpieczne przestrzenie, inżynierowie Aluprof stworzyli system MB-78EI, który stał się podstawą przeziernych ścian przeciwpożarowych. Rozwiązanie to, zwane „ścianami bezszprosowymi”, umożliwia budowę przegród wewnętrznych bez widocznych pionowych profili oddzielających poszczególne moduły ścianki, z zachowaniem jej pełnej odporności ogniowej. Jest to możliwe dzięki wypełnieniu 4-milimetrowej szczeliny pomiędzy taflami szkła ogniochronnym materiałem pęczniejącym oraz niepalnym silikonem. Ten dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych –  czarnym, szarym lub białym, co umożliwia dopasowanie odcienia do barw wykorzystanych w aranżacji wnętrz – mówi Bożena Ryszka, Dyrektor Marketingu i PR Aluprof SA.

Tego rodzaju przegrody przeciwpożarowe, wykonane w systemie MB-78EI, pozwalają na swobodne projektowanie i konstruowanie bardzo dużych powierzchni wewnętrznych ścian działowych. Mogą mieć one wysokość nawet 3,6 metra, a szerokość modułów może w nich dochodzić nawet do 1,8 metra bez ograniczenia maksymalnej długości całej konstrukcji. Ściany bezszprosowe z przeźroczystymi modułami pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń wewnątrz obiektu, co w połączeniu ze swobodą organizacji stref pożarowych oraz gwarancją odpowiednich warunków do ewakuacji osób zapewnia walory wizualne i bezpieczeństwo.

Komfort stosowania

W nowych projektach, ze względów funkcjonalnych i technologicznych, znaczenie szkła stale wzrasta. W przypadku biurowców i obiektów użyteczności publicznej sprawdza się ono doskonale jako materiał konstrukcyjny. Dzięki innowacyjnym metodom produkcji systemów ścian wewnętrznych od Aluprof prefabrykacji można dokonać bezpośrednio na budowie. Ściana w wyniku prostego i szybkiego montażu jest gotowym do użytku elementem wnętrza, co oznacza oszczędność czasu przeznaczonego na wykończenie pomieszczeń, tak ważnego podczas realizacji inwestycji.Aluprof
press box

  • POPULARNE
  • NOWE

Startuje Bezfuszerki.pl - pierwszy ogólnopolski, profesjonalny portal o posadzkach

Tworzony we współpracy z ekspertami, rzeczoznawcami oraz uznanymi organizacjami branżowymi stanowi ...

2019-10-11 12:22:23

Październik pod znakiem smart promocji w Happy Home Somfy Październik pod znakiem smart promocji w ...

Jesień to dobry moment na decyzję o budowie nowego domu czy remoncie apartamentu. Już na etapie ...

2019-10-11 11:45:25

Jak wybrać okna na rok 2021?

Już za dwa lata w Polsce mają powstawać tylko wysoko energooszczędne budynki. Jednym z kryteriów, ...

2019-10-11 05:55:18

Innowacja Roku 2019 dla firmy PETECKI

Udział w WYSTAWIE INNOWACJI zaowocował zdobyciem statuetki Innowacja Roku 2019. Nagrodę przyznała ...

2019-10-10 05:54:35

Somfy po raz piąty liderem automatyki domowej

Marka Somfy po raz piąty utrzymuje pozycję wiodącą w branży automatyki domowej. Kolejny tytuł ...

2019-10-10 05:44:18

Aluprof 11 raz podwójnym Liderem Rynku Stolarki

Na zakończenie tegorocznego Ogólnopolskiego Forum Stolarki, najważniejszego krajowego wydarzenia ...

2019-10-10 05:34:00

OKNOPLAST poszerza asortyment i wprowadza na rynek nowoczesną bramę garażową Dekedo

Od listopada w portfolio marki OKNOPLAST znajdą się także bramy garażowe. To bardzo ważny krok i ...

2019-10-09 06:47:59

Naturalny minimalizm

„Mniej znaczy więcej” to zwięzła maksyma architekta Ludwiga Mies van der Rohe’a najpełniej ...

2019-10-08 05:45:59

Światowe premiery na Wystawie Innowacji - czy stolarka może pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi?

Branża stolarki budowlanej należy do jednej z najbardziej innowacyjnych. Szyby generujące prąd i ...

2019-10-08 05:34:29

KRISPOL z premierami na Wystawie Innowacji

Pierwszy tydzień października inauguruje ważne wydarzenie w branży budowlanej. Wystawa Innowacji na ...

2019-10-04 07:04:08

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu ...Nowa siedziba amerykańskiej firmy ...

SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...Kontakt