• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Somfy innowacyjnie z myślą o Tobie i przyszłych pokoleniachJuż 3 października w ramach targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home/Warsaw Build rozpocznie się Wystawa Innowacji, której celem jest prezentacja najbardziej innowacyjnych produktów w branży stolarki otworowej. Marka Somfy, która od 50 lat kreuje trendy w branży automatyki domowej wystąpi w roli Partnera wystawy. Zaprezentuje, jak za pomocą odpowiedniego wyposażenia okna możemy zadbać o nasz komfort w domu czy mieszkaniu i ograniczyć zużycie energii elektrycznej.


Postęp technologiczny jest nieodzownym efektem innowacji i na odwrót. Nowatorskie produkty i rozwiązania dają coraz większe możliwości i skracają dystans: dziś smart home staje się coraz bardziej dostępny dla każdego.

Ekoinnowacje w  zrównoważonym budownictwie

Innowacje nie są celem samym w sobie. Mają być przede wszystkim użyteczne - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska – Przez okno tracimy dużo ciepła, a da się tego uniknąć. Jak? Stosując osłony z odpowiednio dobraną automatyką i sterowaniem. Tu przychodzimy z pomocą, odpowiadając na potrzeby różnych grup użytkowników. Mieszkańcom, pozwalamy efektywnie i oszczędnie korzystać z różnych źródeł ciepła w domu. Z kolei inwestorów i architektów obiektów użyteczności publicznej na pewno zainteresuje to, że osłony zewnętrzne skutecznie wpływają na zredukowanie wartości współczynnika przepuszczalności energii cieplnej. To jeden z kluczowych elementów zrównoważonego budownictwa w skali mikro i makro.

Więcej niż okno


Marka Somfy w swoim portfolio posiada szereg rozwiązań do dynamicznych systemów osłon słonecznych, zwiększających komfort oraz wydajność energetyczną obiektów. Coraz częściej chcemy żyć w sposób bardziej zrównoważony również na co dzień.  Dlatego na Wystawie Innowacji zobaczymy okno aluminiowe wyposażone w roletę zewnętrzną z napędem Oximo 40 WireFree RTS II, który w połączeniu z panelem fotowoltaicznym stanowi doskonały przykład, jak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wykorzystywać energię słoneczną i chronić zasoby naturalne. Postęp technologiczny sprawił, że obecne panele fotowoltaiczne, w porównaniu do tych wprowadzanych na rynek kilka lat wcześniej, są jeszcze bardziej wydajne i adekwatne do obecnych trendów ekologicznych. Energia słoneczna, którą wykorzystują napędy elektryczne jest przede wszystkim czystą, odnawialną i darmową energią. Dlatego też propozycja ta szczególnie przeznaczona jest dla tych, dla których ekologia stanowi istotny aspekt wyboru. Gamę osłon okiennych uzupełnią elektrycznie sterowane zasłony i osłony wewnętrzne wyposażane w bezprzewodowe napędy Somfy.

Eksponowane okno będzie wyposażone w zewnętrzne (Sunis WireFree) i wewnętrzne (Thermis WireFree) czujniki, które reagują na czynniki pogodowe. Dzięki temu osłony będą reagować na temperaturę i np. zasłonią okno w odpowiednim momencie, by chronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem. Wszystko sterowane za pośrednictwem centrali TaHoma®, czyli serca domowego ekosystemu smart, który możemy kontrolować z dowolnego miejsca. TaHoma® zadba nie tylko o sterowanie roletami, ale także np. bramami garażowymi i wjazdowymi, żaluzjami fasadowymi, oświetleniem, ogrzewaniem, alarmami i wieloma innymi rozwiązaniami z oferty Somfy oraz urządzeniami firm partnerskich. Jej niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim system budowania jak z puzzli – możemy dodawać urządzenia, rozbudowywać smart ekosystem i tworzyć swój domowy azyl w tempie błyskawicznym lub stopniowym – w zależności od naszych preferencji, funduszy i możliwości.

Koncepcja ogrzewania według Somfy


Uzupełnieniem bezprzewodowego i ekologicznego konceptu Somfy, są rozwiązania do zarządzania ogrzewaniem. Na wystawie będziemy mogli poznać zalety termostatu sterowanego przez internet i głowicy termostatycznej w technologii io-homecontrol®. To inteligentne urządzenia, które w zależności od naszych potrzeb uczą się naszych nawyków i na ich podstawie regulują temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, co realnie przekłada się na zużycie energii, a ostatecznie na obniżenie wydatków na ogrzewanie. Zastosowanie czujników jeszcze bardziej podnosi wydajność systemu, ponieważ np. na czas wietrzenia, gdy okna są uchylone, system grzewczy wyłączy się, nie zużywając niepotrzebnie energii. Pełna synergia, która przekłada się na komfort cieplny w domu, oszczędności i po raz kolejny na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Wszystkie rozwiązania można zobaczyć na Wystawie Innowacji, organizowanej w ramach największych targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home, przez wydawcę magazynu i serwisu internetowego Forum Branżowe, oraz przez Centrum Analiz Branżowych. Wydarzenie potrwa od 3 do 6 października i odbywa się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.  

www.somfy.pl

  • POPULARNE
  • NOWE

Startuje Bezfuszerki.pl - pierwszy ogólnopolski, profesjonalny portal o posadzkach

Tworzony we współpracy z ekspertami, rzeczoznawcami oraz uznanymi organizacjami branżowymi stanowi ...

2019-10-11 12:22:23

Październik pod znakiem smart promocji w Happy Home Somfy Październik pod znakiem smart promocji w ...

Jesień to dobry moment na decyzję o budowie nowego domu czy remoncie apartamentu. Już na etapie ...

2019-10-11 11:45:25

Jak wybrać okna na rok 2021?

Już za dwa lata w Polsce mają powstawać tylko wysoko energooszczędne budynki. Jednym z kryteriów, ...

2019-10-11 05:55:18

Innowacja Roku 2019 dla firmy PETECKI

Udział w WYSTAWIE INNOWACJI zaowocował zdobyciem statuetki Innowacja Roku 2019. Nagrodę przyznała ...

2019-10-10 05:54:35

Somfy po raz piąty liderem automatyki domowej

Marka Somfy po raz piąty utrzymuje pozycję wiodącą w branży automatyki domowej. Kolejny tytuł ...

2019-10-10 05:44:18

Aluprof 11 raz podwójnym Liderem Rynku Stolarki

Na zakończenie tegorocznego Ogólnopolskiego Forum Stolarki, najważniejszego krajowego wydarzenia ...

2019-10-10 05:34:00

OKNOPLAST poszerza asortyment i wprowadza na rynek nowoczesną bramę garażową Dekedo

Od listopada w portfolio marki OKNOPLAST znajdą się także bramy garażowe. To bardzo ważny krok i ...

2019-10-09 06:47:59

Naturalny minimalizm

„Mniej znaczy więcej” to zwięzła maksyma architekta Ludwiga Mies van der Rohe’a najpełniej ...

2019-10-08 05:45:59

Światowe premiery na Wystawie Innowacji - czy stolarka może pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi?

Branża stolarki budowlanej należy do jednej z najbardziej innowacyjnych. Szyby generujące prąd i ...

2019-10-08 05:34:29

KRISPOL z premierami na Wystawie Innowacji

Pierwszy tydzień października inauguruje ważne wydarzenie w branży budowlanej. Wystawa Innowacji na ...

2019-10-04 07:04:08

PROJEKTY DOMÓW

POLECAMY

 
Budynek w stylu high-tech

Budynek w stylu ...Nowa siedziba amerykańskiej firmy ...

SmartOffice wkracza na katowicki rynek powierzchni biurowych z usługą biur serwisowanych

SmartOffice wkracza na ...

SmartOffice uruchomił w Katowicach usługę biur ...

Nowoczesny śródmiejski biurowiec - Nowy Świat 2.0

Nowoczesny śródmiejski ...

Na wąskim przesmyku pomiędzy majestatycznym ...Kontakt